Instagram’da ünlü doktorun kopya hesabı ile taciz ve tehdit

Ünlü Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman adına sosyal medyada açılan sahte hesaplara dikkat edin!

Instagram’da ünlü doktorun kopya hesabı ile taciz ve tehdit

Ünlü Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman’ın hesabından resimleri kopyalayarak açtıkları sahte @drtirman hesabıyla önce hasta ve tanıdıklarını ekleyen sahtekarlar sosyal medyada terör estirdi. Sosyal medya takipçileri 100 binin üstünde olan hesapların önce kopyası yapılıp karşı tarafın güven duyması sağlanarak takip istekleri gönderildi.

Hiç bir şüphe duymayarak mesajlaşmaya başlayan hastalardan önce çeşitli resimleri istendi. Genital bölge estetiği bile yapılan klinikten talepler doğrultusunda hastalar göğüs ve mahrem yerlerinin resimlerini göndermekte sakınca görmedikleri için resimleri gönderenler yeni bir sürprizle karşılaştılar.

Resim gönderen hastalarda 11 bin TL ye varan para isteyen  ve hatta tehdit eden sahtekarlar sahte hesapla baskı kurmaya başladıklarında mağdurlar kliniğe ulaşarak hesabın sahte olduğu şokunu yaşadılar. Bazı hesap sahiplerinin de cinsel taciz ve taleplerle ilişki kurmaya zorlandıkları öğrenildi.

Sosyal medya hesaplarında 100 bin kişiden fazla kişi tarafından takip edilen Dr. Hüseyin Tırman konu ile ilgili şunları söyledi:

"Bize ulaşan kişilerin mağduriyetleri nedeni ile durumu öğrendiğini söyledi. Kimsenini zarar görmediğini umduğunu söyledi.  Güven duyduğunuz bir profil bile olsa hiç bir şekilde internetten kimseye resim ve özel bilgilerin paylaşılmaması gerektiğini söyledi. Konu ile ilgili suç duyurusu yaptıklarını bildirdi."

Yorumlar