20’li yaşlar için makyaj tüyoları...

20'li yaşlar en güzel yaşlarımızdır bunun kıymetini bilmeliyiz. İşte 20'li yaşlara özel makyaj tüyoları...

20’li yaşlar için makyaj tüyoları...

Bir kadının kendini keşfetmeye başladığı yaşlar 20'li yaşların başıdır. Kendini, güzelliğini, beğenmediği yerlerini ve tarzını keşfetmeye başlar. Tarz dediğimiz kişiye özel karakteristik olayda bu yaşlarda ortaya çıkar. Sizin için 20'li yaşlara özel 5 küçük makyaj tüyosu hazırladık...

1 - Kedi gözleri
Aynaya bakarken çenenizi aşağıya doğru eğin. Bu sayede daha göz kapaklarınızın üzerine daha düzgün bir şekilde çizgi çizebileceksiniz. İlk önce bir göz kalemiyle çizgi çekin, daha sonra sabitlemek için likit bir eyeliner’la çizginin üzerinden geçin. Hatalarınızı düzeltmek istiyorsanız pamuklu bir çubuğun üzerine biraz krem dökerek istediğiniz alanı düzeltin. Göz makyajı çıkarıcı sıvılar genelde yağlı bir formda olduğu için bu noktada gözünüze zarar vermeyecek makyaj çıkarıcı bir krem kullanmakta fayda var.

2 - Gün boyu kalıcı ruj
Öncelikle dudaklarınızın pul pul görünümünden kurtulmak için üzerinden kullanmadığınız bir diş fırçasıyla geçin. Yumuşaması için nemlendirici uygulayın. Dudak kalemi ile dudak çizgilerinizin üzerinden geçin, taşırmayın. Dudak kaleminin doğal bir tonda ya da rujunuzla aynı tonda olmasına dikkat edin. Sonrasında rujunuzu sürün. Bir peçeteyle dudaklarınıza hafifçe bastırın.  Daha sonra bu peçete üzerinden dudağınıza rujunuzu sabitlemek için pudra uygulayın. Ardından bir kez daha rengi netleştirmek için rujunuzu sürün. Eğer gün içinde dudağınızın kuruduğunu hissederseniz, dudağınızın ortasına dudak nemlendiricisi sürebilirsiniz. Bu sayede çatlamaların önüne geçmiş olursunuz.

3 - Kolay ve doğal kontürleme
Kimse yüz kontürleme konusunda bir Kim Kardashian uzmanlığında olmak zorunda değil. İşte en kolay kontür tekniği... Doğal ten renginizden 3 ton koyu kontür paletinizi alın. Yüzünüzün yan tarafına, alnınızdan çene bitiş noktasına kadar ‘3’ rakamını çizin. Daha sonra bu çizgileri birbirine harmanlayın. Daha koyu, gölgeli tonları yüzünüzün dış tarafında, daha aydınlık tonları yüzünüzün merkezine yakın yerlerde kullanmalısınız.

4 - O sivilce nasıl kapanacak?
Buradaki sır gün boyu cildinizde kalacak bir fondöten seçmekte. Eğer yağlı bir cildiniz varsa, cilt tipinize uygun bir fondöten seçmeyi unutmayın. Fondöteni cildinize uyguladıktan sonra, mat bir kapatıcıyı (concealer) parmaklarınızla sorunlu bölgelere hafifçe uygulayın. Son olarak üzerinden pudrayla geçin.

5 - Kusursuz bir fondöten uygulaması
Cildinizin pürüzsüz gözükmesini istiyorsanız, herhangi bir ürün kullanmadan önce yüzünüzü iyice nemlendirmeyi unutmayın. Yazın daha hafif bir nemlendirici tercih edebilir ancak kış soğuklarında daha yoğun formüllü bir nemlendirici kreme ihtiyaç duyabilirsiniz. Yüzünüze masaj yaparak nemlendirici uygulamayı bir rutin haline getirebilirsiniz. Bu adımı geride bıraktıysak bir adet makyaj süngerini ıslatın ve fondöteninizi böyle sürün. Bu yol sayesinde fondöten yüzünüzde hafif ve doğal duracak ayrıca canlı bir ışıltı da katacaktır. Son olarak sabitleyici bir pudra ile üzerinden geçin.

Yorumlar