Cut Crease göz makyajı nedir nasıl yapılır?

Yeni makyaj trendi için, kısa bir sürede gözleri derin ve büyüleyici bir hale getiren son trend diyebiliriz. İşte sizler için hazırladığımız son makyaj trendi

Cut Crease göz makyajı nedir nasıl yapılır?
-A A+

Sosyal medyayı istila eden yepyeni bir makyaj trendi var: ''cut crease''. Moda Haftaları'ndan ilham alarak ortaya çıkan bu yeni makyaj tekniği, dumanlı göz makyajına farklı bir boyut getiriyor! Sonucunda da daha parlak, daha yoğun bir göz makyajı ortaya çıkıyor! 

CUT CREASE NEDİR? 

Bu yeni makyaj trendi için, makyajını anında derin ve büyüleyici bir hale getirebilen son dokunuş da diyebiliriz. Cut crease'i uygulamak için simli bir eyeliner veya ışıltılı bir göz farı kullanabilirsin. Eğer eyelinerla oluşturmak istersen, simli eyelinerını göz pınarından göz bitimine doğru uygulayıp, şakaklarına doğru minik bir kuyruk oluşturabilirsin.

Göz farı kullanmak istiyorsan da, istediğin renkte, simli ve ışıltılı bir göz farını tüm göz kapağına uyguladıktan sonra gözlerinin katlanma noktasına ve dış kısımlara bir ton daha koyu, mat bir göz farını uygulayabilirsin.

MAKYAJIN GERİ KALANI SADE OLMALI

Bu göz makyajı trendi oldukça yoğun bir görünüm oluşturduğu için makyajının geri kalanı mutlaka daha sade olmalı. Yanakları hafif allıkla renklendirip, dudaklarınızada hafif bir rujla makyajınızı sonlandırabilirsiniz.