Epilasyon sonrası kızarıklık ve sivilcelenmeyi önleyen pudra tarifi

Epilasyon ve ağda sonrası kızarıklık ve sivilcelenmeyi önleyen pudra tarifi elmaelma.com'da. Şems Aslan'ın epilasyon sonrası bakım pudrası sadece 2 malzemeli.

Epilasyon sonrası kızarıklık ve sivilcelenmeyi önleyen pudra tarifi
-A A+

Epilasyon sonrası cildinizde kızarıklık ve sivilcelenme oluyorsa her evde bulunan 2 basit malzemeyle basit ama etkili bir pudra hazırlayabilirsiniz. Güzellik uzmanı Şems Aslan'ın epilasyon sonrası bakım için önerdiği pudrada ihtiyacınız olan tek malzeme buğday nişastası ve karbonat. Miktarlar ise yarım çay bardağı. Yarım çay bardağı buğday nişastasını yarım çay bardağı karbonatla iyice karıştırın. Bir kaba mümkünse bir tuzluğa koyun. Her gün yatmadan önce güzelce duş alın ve kuruladığınız cildinize dökün ve durulamadan yatın. Bu karışımı tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz gibi epilasyon yaptırdığınız bölgeye de sürebilirsiniz. Düzenli kullanımı sonrası buğday nişastaşı sivilcelenmeyi azaltır, karbonatta dezenfekte etmeyi sağlar.

EPİLASYON VE AĞDA SONRASI NEDEN SİVİLCELENME OLUR

Fox TV'de Çağla Şikel'in sunduğu Çağla'ya Yeni Bir Gün programına katılan Güzellik Uzmanı Şems Aslan, epilasyon ve ağda sonra sivilcelenmenin nedenini kıl kökü intihaplanması olduğunu söyledi. Kıl kökü intihaplanması olanlar için yukarıdaki karışımı öneren Şems Aslan ayrıca şu önerilerde bulundu:

- Devamlı yıkanın ve vücudunuzu temiz tutun,

- İyi tonikler kullanın ve vücudunuzu iyi toniklerle temizleyin.

- Kükürtlü, papatyalı yada bıttım gibi iyi sabunlar kullanın. 

- Asla sivilceleri tırnağınızla sıkmayın. 

TÜY AZALTICI TÜY KÖKLERİNİ KURUTUCU TONİK TARİFİ

Şems Aslan'ın verdiği bir diğer tarif de tüyleri azaltıcı, tüy köklerini kurutucu tonik tarifiydi. Tarif için ihtiyacınız olan 1 çay bardağı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağ.

Karışımı bir kapta iyice karıştırın. Ardından sprey özellikli bir kaba koyup buzdolabında saklayın. Tüy azaltıcı toniğini epilasyondan 10 gün önce temiz cildinize sürmeye başlayın ve her gün uygulayın. Aynı işlemi epilasyondan 10 gün sonra da yapabilirsiniz.

EPİLASYON VE AĞDA SONRASI YANMAYI AZALTAN KREM TARİFİ

Epilasyon ve ağda sonrası yanma tüm kadınların korkulu rüyası. Şems Aslan'ın bu sorunları için de bir önerisi vardı. Epilasyondan bir kaç saat sonra yapabileceğiniz yanma ve tahrişi önleyici krem için  4 adet orta boy aloe vera yaprağına, 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağına ve 1 yemek kaşığı buğday nişastasına ihtiyacınız var. 

Önce aleo veranın iğnelerini ve kalınlaşmış kabukları varsa oralarını temizleyin. Ardından bir blendırdan iyice jel kıvamına gelinceye kadar geçirin. Sonra bir kaba aldığınız aleo veranın içine 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını ve 1 yemek kaşığı buğday nişastasını ekleyip krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bir kaba koyup buzdolabında saklayın. Epilasyon ve ağdadan 3-4 saat sonra sürmeye başlayabileceğiniz bu karışımı cildinizdeki tahriş bitine kadar uygulayın.

Şems Aslan kimdir tarifleri elmaelma.com'da

ŞEMS ASLAN KİMDİR, ASLEN NERELİ?

Şems Arslan, siyasetçi bir babadan ve üniversite hocası bir anneden Azerbaycan'ın Bakü şehrinde 1970 yılında dünyaya geldi. Arslan; ilk, orta, lise ve ardından  Azerbaycan'da bulunan Devlet Petrol Akedemisi'ni bitirerek Gidrogeoloji-Petrol ve Kimya Mühendisi olmaya hak kazanmıştır. Kısa bir süre sonra aynı üniversite'de hocalık yapmıştır. Bu dönemde International Institute Of Invention And Business, Cilt ve Güzellik, ayrıca Epilasyon Uzmanlığı dalında Eğitimlere katılarak başarıyla eğitimini tamamlamıştır.

2007'den itibaren İstanbul'da kendisine ait olan Güzellik ve Cilt Sağlığı Merkezi'nde faaliyet gösteren Şems Arslan, aynı zamanda bilgilerini Ulusal Kanallarda Kamuoyuyla paylaşmakta olup, iki yıldırda bir gazete'de konusu ile alakalı köşe yazarlığı yapmaktadır.