Evde saç boyama teknikleri

Güzellik salonlarına ayıracak vakti bulamayanlar için veya güzellik salonlarına güvenmeyip kendi saç rengini kendisi belirlemek isteyen kadınlar! Bu teknikler kendi saçınızı kendiniz boyayabilirsiniz.

Evde saç boyama teknikleri

Günlük yaşamınızda güzellik merkezlerine fazla fazla para harcamak istemiyorsanız ya da gün içerisinde güzellik salonlarına ayıracak vaktiniz yoksa sizin için sıralamış olduğumuz evde saç boyama tekniklerini uygulayarak sizde kendi saçınızı kendiniz boyayabilirsiniz....

saçlarınızı boyamak için kit veya yarı kit türdeki ürün satın alabilirsiniz. Peki kit ve yarı kit ürünleri nedir? Yarı kit: İçerisinde Oksidan, losyon, krem boya, eldiven, saç bakım maskesi ve kullanma klavuzu barındıran boya kasesi ve bir fırça yardımı ile boyanan ürünlerdir. Kit ürünleri: Kutu içerisinde oksidan losyonlu, maske, uygulama şişesi, krem boya, eldiven ve kullanım kalvuzu bulunan içerisinde bulunan uygulama şişesi ile boyayı sıktıktan sonra saçınıza uygulamaya geçebilirsiniz.

İlk olarak saçınıza herhangi bir işlem yapmadan kit veya yarı kitinizin içerisinden çıkan kullanma talimatını kesinlikle okumalısınız. Saçınızın gürlüğüne göre 2 kutu boya da tercih edebilirsiniz. Saçınızı istediğiniz renge boyamaya karar verdikten sonra ürünü alın ve ardından kit veya yarı kit tercihinizi yaptıktan sonra boya ve oksidasyonun birbirine iyice karıştığından emin olun. Karışımınızı saçınıza uygulamadan önce saçınızı tarayın. 

Cildinize boya izi kalmaması için alın ve kulak kenarlarınıza nemlendirici krem sürün. Ardından saçınızda beyazlar varsa ilk olarak boya uygulamasını beyazlardan başlayın. Sonrasında diplere özen göstererek saçınıza uygulayın. Saçlarınıza boya uygulamasını bitirdikten sonra yaklaşık 20 dakika kadar bekletin ve arta kalan boyayı saçınızın belirli bölgelere de uygulayarak 10-15 dakika kadar daha bekletin. Cildinizde saç boyası bulaşmaması için sürdüğünüz kremi oval hareketlerde masaj yaparak dağıtın ve saçınızı bol su ile yıkayın. 

Yorumlar