Gece bakım rutini nasıl yapılır? Gece bakım rutini nedir?

Cilt bakım rutinleri oldukça önemlidir. Cildinizin daha sağlıklı olması ve parlak görünmesi için aynı zamanda gece bakım rutinleri yapmanız şarttır!

Gece bakım rutini nasıl yapılır? Gece bakım rutini nedir?

Genellikle makyajı gün içerisinde cildimizin daha sağlıklı görünmesini ve cildimizdeki kusurları bir nevi kapatmak için bir araç olarak görüyoruz. Bu noktada günlük cilt bakım rutinlerimi düzenli olarak yaptığımızda minimum düzeyde makyaj uygulayabiliriz. 

Cİlt temizliği...

Özel günlerde yaptığınız makyajın cildinizde bırakacağı hasarı tahmin edebiliyor musunuz? ağır bir makyaj yaptınız ve sadece bir ıslak mendille çıkarabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Unutmamalısınız ki cilt 7 kattan oluşmaktadır ve yüzünüze uyguladığınız makyajı unutup uyumak veya saati geldiğinde ilgili temizliği yapmadığınız taktirde cildinizdeki makyaj bir kat aşağı inmektedir. Bu noktada özel gecelerde veya günlük makyajlarınızı akşam veya eve geldiğinizde çıkarmanızı öneriyoruz.

Peeling...

Özellikle gece bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olan peelingler gün içerisinde pis hava ve cildinize uyguladığınız makyaj kalıntılarını temizlemede birebir! Haftada 2 vey 3 kere cildinize peeling yapmanızı öneriyoruz!

Tonik...

Akşam cilt rutininizde peeling uygulamasından sonra cildinizin nefes alması için mutlaka tonik uygulamanızı öneriyoruz. Böylelikle gözeneklerinizi sıkıştırarak gözeneklerinizi temizleyecektir. 

Göz çevresi kremi...

Kadınların korkulu rüyası 'kaz ayakları' kaz ayaklarını cildinizde ne kadar geç görmek istiyorsanız akşam cilt bakımı rutinlerinizde göz bakımlarınıza o kadar önem vermelisiniz. Bu noktada her akşam cilt temizliği, peeling ve tonik uygulamanızdan sonra mutlaka göz çevrenize uygun göz çevresi nemlendirici kremi uygulamanız gerekmektedir.

 

 

 

 

Yorumlar