Kaş doldurma yöntemleri nelerdir?

Günümüzde doğal kaşlar moda, ancak herkesin gür kaşları yok ne yazık ki. Doğal görünümlü kaş doldurma yöntemlerini sizler için derledik...

Kaş doldurma yöntemleri nelerdir?

Kaşlar yüz ifadesini doğrudan etkiler, fazla dik ve kavisli kaşlar yüze sert bir ifade verirken doğal ve düz kaşlar her zaman ifadeyi yumuşatır. Tek bir kılı bile yanlış yerden çekerseniz tüm ifadeniz bozulmasına sebep olabilir. Ne yazık ki herkesin kaşalrı çok gür ve uzun değil, bu sebeple makyaj yaparken kaşlardaki boşluklarıda doldurmak gerekiyor. Sizler için kaşlara doğal görünüm verecek en doğru kaş doldurma yöntemlerini hazırladık...

KALEM

Kaşlarınızı doldurmak için saç renginize benzer sivri ince uçlu bir kaş kalemi ile kaşlarınızı çizebilirsiniz. Koyu ya da açık renk tercih ederek kaşlarınızda yoğunluğu kolayca arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Diğer ucunda fırça olan kalemleri seçmek işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Boyadığınız kaşarınızı fırça ile tarayarak daha doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

KAŞ FARI

Seyrek veya açık renkli kaşlar için en ideal seçim kaş farı ile doldurmak olacaktır. Kaşlarının dibinden kalın, dolgun ve daha belirgin görünen bir gölge oluşturun. Bir koyu bir açık renk içeren paletleri seçin ve açılı fırça yardımıyla uçları koyu renk ile boyayın böylece daha yoğun görünümlü bir kaş elde edeceksiniz.

POMAD

Kaşların dokusunu vurgulamak için kullanabileceğiniz bir yöntem. Açılı ve kısa bir fırça ile kaşlarınızın arasına çizgi çizer gibi atışlar yapın ve kaş kemerinizi hafifçe doldurun. Ürünün kalıcılığını artırmak için makyaj sabitleyici kullanabilirsiniz.

KAŞ MASKARASI

Kaş maskarası daha incelikli bir görünüm elde etmek için kaşları sabitler. Ayrıca diğer ürünleri kullanıp son dokunuş olarak da kaş maskarasını tercih edebilirsiniz.

KAŞ MARKERİ

Kaşları doldurmak için su geçirmez kaş markerleri kullanabilirsiniz. Bütün gün doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar. Kaşlarınızın ortasından başlayın ve kaş çıkış yönünüzü takip ederek vuruşlar çizin. 

Yorumlar