Kaz ayakları nedir? Kaz ayaklarından kurtulmanın yolları nelerdir?

Her kadın geç yaşlanmak için elinden geleni yapmaktadır. Her ne kadar bu durumun önünü kesemesekte erteleyebiliriz.

Kaz ayakları nedir? Kaz ayaklarından kurtulmanın yolları nelerdir?

Kaz ayakları dediğimiz göz çevremizde oluşan 3-4 tane çizgiye denilmektedir. Gün içerisinde tekrarlanan yüz mimiklerinde ve gülme eylemi gibi durumlarda ciltte ufak çizgilerle başlayan ancak ilerleyen zamanlarda kalıcı olarak kalan kırışıklıklara neden olmaktadır. Ancak bunu doğru şekilde cilt tipinize göre bakım ürünleri kullandığınızda bu kırışıklıklardan kurtulabilir ve bu süreci erteleyebilirsiniz.

Bugün sizler için botoksa ihtiyaç duymadan evde elinizin altında kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle kaz ayaklarınızdan kurtulmanın yollarını derledik. 

YUMURTA 

Yumurta akı ile kırışıklıklardan kurtulmak sizi şaşırtmasın! Yumurta akı derideki hasarlı dokuları onarmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda daha parlak ve yumuşacık ciltlere sahip olabilmeniz için içerisinde magznezyum ve potasyum bulundurmaktadır. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit;

Yumurtanın akını ayırın ve ayrı bir kaseye koyun, daha sonra bir fırça ile gözlerinizin dışına ve elmacık kemiklerinize uygulayın yaklaşık 15 dakika kadar  yüzünüzde bekletin ve soğuk su yardımı ile durulayın.

E VİTAMİN KAPSÜLLERİ

E vitamini bildiğiniz üzere cildi nemlendirici ve ciltteki kırışıklıkları gidermede yardımcı olmaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey;

2 veya 3 kapsülü iğne yardımı ile delin ve cildinizdeki sorunlu olan bölgeye dairesel masaj hareketleri ile masaj yaparak uygulayın. Cildinizde 30 dakika kadar beklettikten sonra durulayın.

ALEO VERA

Ciltte sayısız derecede bir çok alanda uygulanan ve kullanılan aleo vera bitkisini duymamış olmanız imkansız! Bir çok sihirli etkileri olan bu bitki aynı zamanda kaz ayaklarını gidermede mükemmel bir yöntem! İçerisinde bulundurduğu zengin mineraller ve vitaminlerin yardımı ile cilt tonunuzu eşitler ve aydınlatır. Nasıl uygulanır?

Bir pamuk yardımı ile aleo vera jeline dokundurun ve sorunlu olan bölgenize 3-4 dakika kadar bekletin daha sonra tamamen kurumasına izin verin ve durulayın kısa zamanda sonuç almak isterseniz bu uygulamayı her gün tekrarlayabilirsiniz.

 

 

Yorumlar