Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın sırrı bu bakımlarda saklı!

Güzel bir cilde sahip olmanın kuralı sağlıklı bir cilde sahip olmaktır. Eğer cildinizde bir hastalık varsa ona göre bakım yapılmalıdır

Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın sırrı bu bakımlarda saklı!

Herkes sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister, özellikle de kadınlar aynaya baktığında eşit renk tonlu düzgün ve pürüzsüz bir ciltle karşılaşmak isterler. Güzel bir cilde sahip olmada genlerin yanı sıra cilt bakımına özen göstermek de önemli rol oynuyor. İstediğimiz gibi pürüzsüz bir cilde sahip değilsek cilt tonu eşitleyici ürünlerle cildimizi yorarız işte hanımları bu durumdan kurtaracak yöntemlerde var. Siz de cildinizin bebek cildi yumuşaklığına ulaşmasını ve güzel görünmesini istiyorsanız bu yöntemler tam da size göre. 

CİLDİNİZİ SABAH AKŞAM TEMİZLEYİN

Deri yüzeyinde biriken fazla yağ, makyaj kalıntıları, toz parçacıkları, daha önce kullanılan krem artıkları sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cilde uygun bir temizleyici ürün ile temizlenmelidir. İyi bir temizleyiciden beklenen sadece cildi temizleyerek bir sonraki işleme cildi hazırlamaktır.

CİLDİNİZE MASAJ YAPIN 

Yatmadan önce, cildinizi temizledikten sonra nemlendiricinizi masaj yaparak sürün. Masajı yaparken kremi iyice yedirmeye özen gösterin.,

BOL BOL SU İÇİN

Su vücudunuzun içini olduğunu kadar dışını da besler. Siz de cilt sağlığınız için bol su içerek detoks yapın. Özellikle her sabah aç karnına bir bardak ılık su tüketin.

AZ MAKYAJ YAPIN

Makyaj cildin nefes almasına engel olur. Bu sebepten özellikle fondöten, pudra gibi gözeneklerinizi kapatan ve cildinizin nefes almasını engelleyen malzemeleri mümkün olduğunca az kullanın.

GÜNEŞTEN KORUNUN 

Çoğu kadın bronz tenli olmak ister ancak güneş ışınları cilde ciddi zararlar verebilir. Cildinizin sağlığı için güneşten koruyan, yüksek faktörlü kremler kullanın.

GÜNDE 2 KEREDEN FAZLA YÜZÜNÜZÜ YIKAMAYIN 

Zira günde ikiden fazla yıkamak, cildin sahip olması gerekli olan yağların azalmasına sebep oluyor.

 

 

Yorumlar