Saç nasıl yıkanır, saç tipine göre yıkama nasıl olur?

Saç tiplerine göre şampuan tercihi yapabiliyoruz ancak bu durum yıkamaya gelince nasıl yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte saç tipinize göre yıkama tarzı

Saç nasıl yıkanır, saç tipine göre yıkama nasıl olur?

Kulağa ilginç gelebilir ancak saç tiplerine göre yıkama şekillerinin olduğunu biliyor muydunuz? Evet evet yanlış görmüyorsunuz. Kıvırcık, düz, ince telli veya işlem görmüş saçların hepsinin ayrı ayrı yıkama formülleri var bugün sizler için saç tiplerine göre yıkama tüyolarını derledik...

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN

Her ne kadar dışarıdan kıvırcık saçlar dışarıdan güçlü gibi görünsede hassas bir yapıya sahiptir. Bu noktada saç yapınız kıvırcıksa hergün saçınızı yıkamaktan kaçınmalısınız. Aynı zamanda saç ürünlerinizin içerisinde sülfat olmamasına özen göstermelisiniz.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN

İnce telli saçların saç diplerinde yağ gözenekleri olduğu için diğer saç yapılarına oranla çok daha çabuk yağlanır bu nedenle hemen hemen hergün yıkamaktadırlar. Ancak ince telli saç tipine sahip olanlar kullandıkları şampuan ve saç ürünleri slikon bazlı olmamalı ve saçı ağırlaştıran ürünler kullanılmamalıdır.

İŞLEM GÖRMÜŞ SAÇLAR

Genellikle işlem görmüş saçlar hassaslaşır ve bu noktada saçlarınıza nazik davranmalısınız eğerki hergün saçlarınızı yıkıyorsanız yıkama sıklığınızı azaltmalısınız. Özellikle boyalı saçların rengini koruma amaçlı ve parlaklığını arttıran şampuan ve saç ürünlerini ayda bir veya bir kaç defa yapabilirsiniz. Günlük hayatınızda sıcak su ile saçlarınızı yıkıyorsanız ılık su ile yıkanmaya özen göstermelisiniz. Bunun nedeni ise sıcak su boyanızı hızlı bir şekilde çıkmasına yardımcı olur.

Yorumlar