Hassas saç derisinin nedenleri nelerdir, hassas saç derisi bakımı nasıl olmalıdır?

Cilt tiplerinde olduğu gibi saç tipleride farklılık göstermektedir. Bazı zamanlar saçlarda pullanma ve kaşıntı olmaktadır. İşte çözüm yöntemleri.

Hassas saç derisinin nedenleri nelerdir, hassas saç derisi bakımı nasıl olmalıdır?
-A A+

Hassas saç tiplerinin dikkat etmesi gereken 5 pratik çözümle bütün sorunlarınıza veda edebilirsiniz. Hassas saç derinize çeşitli yöntemler uygulayarak şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak hangi yöntemleri size iyi geleceğini bilmiyorsanız sizler için derlediğimiz hassas saç derinizdeki sorunlardan kurtulmanın 5 püf noktası...

SAÇ TİPİNİZ YAĞLI BİR DERİYSE...

Kepek sık görülen ve zararsız bir saç derisi problemidir. Saçta görülen gri ya da beyaz döküntüler kepek olarak tanımlanır. Saç derisinin kuruması ve kaşıntı gibi belirtileri vardır. Kepek kendi başına zararsız olsa da, kepeğe sebep olan rahatsızlıkların giderilmesi önemlidir. Bunların başında, mantar enfeksiyonu ve egzama gelir. Dermatolog ve cilt doktorunuzun önerdiği ürünleri kullanarak bu tarz sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

HAVA DURUMU

Kepek, genellikle aşırı yağlanma sonucu oluşsa da bazen hava durumundaki değişiklikler de kuru ve kaşıntılı saç derisine, bunun bir sonucu olarak da kepeğe sebep olabilir. Soğuk hava, merkezi ısıtma gibi durumlar derinin kurumasına ve dökülmesine neden olur. Aşırı sıcak duştan kaçının. Kış aylarında saçınızı daha az yıkayın böylece içindeki doğal yağlarla korunuz. Sıcak havada, terleme ve güneş ışınları sorun yaratabilir. Soğuk duş alıp ve saçlarınıza koruyu sprey sıkın. Dışarıdayken mutlaka şapka takın.

SAÇ ŞEKİLLENDİRMEDE KOŞULLARI

Sıcak hava gibi saç şekillendirmede kullanılan kurutma makinesi, düzleştirici gibi cihazlar da kaşıntıya ve deride kurumaya yol açabilir. Eğerki saçlarınızı illa düzleştirmek veya şekil vermek istiyorsanız sadece saç uçlarınıza şekil verebiliriniz. Böylelik saç dipleriniz zarar görmemiş aynı zamanda sağlıklı saçlar elde elde edebilirsiniz.