'Muhteşem' saçlar emin ellerde!

Farklı saç ihtiyaçlarına özel geliştirilen Co-Creations serisiyle Elidor, Muhteşem Yüzyıl'ın üç muhteşem kadınını Elidor'un dünyaca ünlü uzmanlarıyla buluşturdu.

'Muhteşem' saçlar emin ellerde!

Farklı saç ihtiyaçlarına özel geliştirilen Co-Creations serisiyle Elidor, Muhteşem Yüzyıl'ın üç muhteşem kadınını Elidor'un dünyaca ünlü uzmanlarıyla buluşturdu.

Elidor, geniş kitlelerin beğeniyle izlediği Muhteşem Yüzyıl dizisinde üç muhteşem kadını canlandıran, Meryem Uzerli, Nur Fettahoğlu ve Selma Ergeç; Elidor Co-Creations serisinin geliştirilmesine katkıda bulunan dünyaca ünlü üç saç tasarımcıları Thomas Taw, Teddy Charles ve Jamal Hammadi ile buluştu.

Sarah Jessica Parker, Cameron Diaz, Jude Law, Drew Barrymore, Eva Mendes ve Sharon Stone gibi dünyaca ünlü isimlerle de çalışan Elidor uzmanları, bu kez Muhteşem Yüzyıl oyuncularının saçlarını değerlendirerek dizinin saç tasarım ekibine oyuncuların saç yapılarına ilişkin kısa bir eğitim verdi.

Zirvedeki uzmanlardan muhteşem saç tüyoları

Muhteşem buluşmada, dizide Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli'nin saçlarıyla ilgilenen Thomas Taw, 'Muhteşem Yüzyıl gerçekten muhteşem bir prodüksiyon. Kostüm, saç, mekan, ışık gibi unsurların hepsi oyuncuların performansını desteklemek için büyük titizlikle çalışılmış. Biz de aynı hedefi paylaşıyoruz ve saçların Elidor mükemmelliğiyle buluşması için tüm bilgi birikimimizi sete taşıyoruz. Muhteşem Yüzyıl yıldızları ve saç ekibiyle çalışmak çok büyük bir keyif' dedi.

Dizi çekimleri boyunca uzun saatler çalıştığını ve saçlarının sürekli işlem gördüğünü belirten Uzerli ise, Thomas Taw gibi bir isimden tavsiyeler almanın çok keyifli olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Çekimler için uzun saatler çalışabiliyoruz ve saçlarımız sürekli işlem görüyor. Thomas'ın da belirttiği gibi karakterimin iddialı bir saç rengi var ve bu rengin canlı olması çok önemli. Saça boya ve şekillendirme gibi işlemler uygulandıkça, içindeki nemi giderek kaybediyor ve yıpranıyor. Bu yıpranmayı önlemek için saça özel bir bakım yapmak gerektiğini öğrendim. Elidor'la bu projeye başladığımızdan beri Elidor ürünlerini kullanıyorum. Özellikle kullandığım maskenin saçıma yaptığı bakımı çok net görebiliyorum. Saçlarım kalbinden onarılmış gibi."

Saçlarda Hollywood ışıltısı

Muhteşem Yüzyıl'ın Hatice Sultan'ı Selma Ergeç, Drew Barrymore, Naomi Watts ve Sharon Stone, gibi starların setlerdeki vazgeçilmez saç tasarımcısı olan Jamal Hammadi'den saçına özel tavsiyeleri dinledikten sonra "Saç ekibimizle birlikte düşünmeyi ve yaratım aşamasına dahil olmayı seviyorum. İzleyicilerin beğenisini kazanan çok kısa planlar için bile bazen saatlerce hazırlık gerekebiliyor. Benim için en önemli olan doğal bir görüntüyü yakalamak. Ancak elbette yoğun işlemler saçların doğallığını kaybetmesine neden olabiliyor. Elidor ürünleri ve Jamal'ın uzman tavsiyeleri ile saçlarımda istediğim doğal güzelliği yakalayabileceğime inanıyorum. İlk gün itibarı farkı hissetmekten dolayı çok memnunum" dedi.

'Hatice Sultan'ın saçları Teddy Charles'a emanet!

Dizide Mahidevran Sultan karakterini canlandıran Nur Fettahoğlu ise saçlarını Paris'te moda dünyasının saç danışmanı olan ve ünlü moda çekimlerine imza atan hacimli saçların uzmanı Teddy Charles'a emanet etti. Uzun yıllardır farklı setlerde yer alan bir oyuncu olarak her zaman önceliğinin güçlü ve hacimli saçlara sahip olmak olduğunu dile getiren Fettahoğlu, "Saçların iddiasının karaktere çok şey kattığını düşünüyorum. Sönük ne enerjisiz saçlarla kendine güvenen bir karaktere hayat vermek oldukça güç. Elidor hacim serisi ve Teddy'nin katkılarıyla, istediğim güçte ve hacimde saçlara sahip olmak bana çok iyi geliyor. İzleyicilerin de bu enerjiyi hissedeceğinden eminim" diye konuştu.

Yorumlar