Saç güçleştiren maske tarifleri daha gür saçlar için...

Saç güçleştiren maske tarifleri neler? Saç çıkaran bitkisel yöntemleri ve maskeleri sizin için hazırladık. İşte yapmanız gerekenler!

Saç güçleştiren maske tarifleri daha gür saçlar için...

Saçlarınızın ince telli ve cılız görünmesinden sıkıldınız mı? Ne yaparsanız yapın bir türlü saçlarınız istediğiniz gürlüğe kavuşmuyor mu? Evde uygulayacağınız bu basit yöntemler sayesinde saçlarınız istediğiniz gürlüğe kavuşacak ve daha sağlıklı ve canlı görünecek. İşte saçları güçleştiren 3 doğal maske tarifi.

B Vitamini Maskesi ile mucizeye şahit olun 

Yeni saç çıkmasını sağlayan ve saçların dökülmesini engelleyen bir maskedir.

Malzemeler:

2 ampul B vitamini (saçlarınız kısa ise 1 ampul yeterli olacaktır), 2 çorba kaşığı hint yağı, 1 çorba kaşığı saf zeytin yağı

Hazırlanışı 

Hint yağı ve zeytin yağını bir kabın içinde karıştırın. B vitamini ampullerini ekleyin. Saç köklerine 5 dakika masaj yaparak uygulayın. Saçınızı streç film ile sarın. En az 2 saat bekletin. Şampuanlayın ve saç kremi kullanın.Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır. 

Zencefil Maskesi 

Dökülmeleri durduran bu mucizevi maske ile sonuca inamayacaksınız. Saçlarınızın daha güçlü çıkmasını sağlayacak bu maskeyi haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır. 

Malzemeler: 

1 çorba kaşığı toz zencefil, 2 çorba kaşığı tatlı badem yağı, 1 çorba kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı 

Tüm malzemeleri karıştırın. Homojen bir kıvama gelmesine özen gösterin. Saç köklerine masaj yaparak uygulayın. Bone ya da streç film kullanarak saçlarınızı sarın. 45 dakika bekledikten sonra saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar! 

 

 

Yorumlar