Saç nemlendirmek için ne yapılır aleoverayla mucizeye şahit olun!

Saç nemlendirmenin doğal yolları neler? Saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandırmak istemez misiniz? İşte yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık!

Saç nemlendirmek için ne yapılır aleoverayla mucizeye şahit olun!

Saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandırmak istemez misiniz? Üstelik dışarıdaki ürünlere para vermeden! Evde uygulayacağınız bu doğal yöntemler sayesinde saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandırabilecek, daha güçlü ve canlı saçlara sahip olabileceksiniz.Peki saç nemlendirmenin doğal yolları neler? Saç nemlendirmek için ne yapılır? İşte evde uygulayabileceğiniz doğal öneriler! 

Kabak çekirdeği yağı ve bal 

Balın çok etkili bir doğal nemlendirici olduğunu bilmeyen yoktur herhalde? Kabak çekirdeğiyse saç dökülmeleri için mucizevi bir çözüm oluşturmaktadır. Bu ikili bir araya geldiğindeyse saçlar için çok yararlı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey,  .1 çorba kaşığı kabak çekirdeği yağı, 2 çorba kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını bir kasede iyice karıştırmak, ardından karışımı ıslak saçınıza sürün ve yıkamadan önce 15 dakika bekletmek hepsi bu kadar. Bu maskeiyi haftada 1 ya da 2 defa yapabilirsiniz. 

Çiğ yumurta ve zeytinyağı 

Saçların nemlenmesine yardımcı olan doğal önerileriden bir tanesi de çiğ yumurta ve zeytinyağıdır. Zeytinyağı aynı zamanda saçların büyümesini destekleycidir. Çiğ yumurta, içerdiği yüksek protein ile saçların gürleşmesine fayda sağlar.1 yumurta ile 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Karışımı saçınıza ve saç derinize uygulayın. Başınızı bir havlu ile sarın ve yaklaşık 1 saat kadar bekleyin. Ardından doğal bir şampuan ile yıkayın.

Yorumlar