Yıkamadığınız saçlar sizi güzelleştirebilir!

Her gün saçınızı yıkamanız gerekmediğini daha önce söylemiştik. Hatta bunu bir avantaja bile dönüştürebilirsiniz.

Yıkamadığınız saçlar sizi güzelleştirebilir!

Saçlarınızı her gün yıkıyor musunuz? Peki size yıkamamanız için birkaç neden sunabileceğimizi söylesek şaşırır mıydınız? Evet, doğru söylüyoruz, saçınızı her gün yıkamanıza gerek yok, hatta bunun bazı avantajları var…

Saçınızı ne kadar çok şampuanlarsanız, saç tellerinizin ihtiyacı olan doğal yağı da o kadar çok yok ederseniz. Bu da parlak saçlara sahip olma şansınızı gittikçe düşürür ve hatta saçlarınızın kurumasına bile neden olabilir.

Temiz saçı şekillendirmek daha zordur. Saçın en iyi şekli alması için bir gün geçmesi daha kullanışlı olur. Evde kendi kendinize yaptığınız bir örgünün bile yeni yıkanmamış saçta daha güzel durduğunu kendiniz de fark edebilirsiniz.

Eğer saçlarınız boyalıysa, saç renginizin canlılığını kaybetmemesi için her gün şampuanlamaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Saçlarınızın uçlarındaki ışıltıların uzun süreli olması için saçlarınızı şampuanlamak için en az 1 gün geçmesini bekleyin.

Saçlarını yıkamaya zamanı olmayanlar, özellikle çalışan kadınlar için de güzel bir haber bu. Saçınızı iki üç günde bir yıkamanızın hiç bir zararı olmadığı gibi, bir de zaman kazandırır. Saçlarınızın yağlı görünmesinden çekiniyorsanız bunu önleyen ürünler de var. Kuru şampuanı hiç duymuş muydunuz? Şimdi size biraz da ondan bahsedelim.

Kuru şampuanlar saçı temizlemiyor ancak, saçın yağ fazlasını alıyor, güzel ve temiz kokmasını sağlıyor. Watsons, Sephora gibi güzellik ürünleri satılan mağazalarda bulmak mümkün. Saç stilistleri kuru şampuanı saça dolgunluk vermek amacıyla da kullanıyor.

Yorumlar