Saçı uzatmak için ne yapmalı saçınıza yoğurt sürerseniz...

Saçı uzatmak için ne yapmalı? Evde uygulayacağınız bu basit tariflerle saçlarınız hem çok çabuk uzayacak hem de daha sağlıklı gözükecek!

Saçı uzatmak için ne yapmalı saçınıza yoğurt sürerseniz...

Saçlarınızın mat gözükmesinden ve ne yaparsanız yapın bir türlü uzamamasından şikayetçiyseniz doğru yerdesiniz. Evde uygulayacağınız hem pratik hem de basit tariflerle bu sorununuzu ortadan kaldıracaksınız.Peki saçı uzatmak için ne yapmalı? Evde saç maskesi yapmayı hiç denediniz mi? Düzenli olarak saçınıza yapacağınız bu maskelerle saçınız hem daha çabuk uzayacak ve hem de canlı bir görünüme sahip olacak.

MAYONEZ MASKESİ 

Saç parlatmak için en çok başvurulan yöntemlerden biri de saça mayonez sürmektir. İçerisindeki yumurta hem saçı beslemekte hem de saça parlaklık vermektedir. B urada dikkat edilmesi gereken bir husus var ki o da yağlı saçlara sahip olan kişilerin bu maskeyi daha doğru kullanmalarıdır. Doğru kullanımdan kasıt şudur. Yağlı saçlara sahip olan kişiler mayonezi saç diplerine sürmemelidir. Çünkü bu durum zaten yağlı olan saçın daha da yağlanmasına neden olacaktır.Kuru saça sahip kişiler ise, saçlarının tümüne mayonez uygulayabilir, mayonez nemlendirme görevi de göreceğinden saçlarınız parlarken, neme de doymuş olur. 

Uygulanışı:

Mayonezi saçlarınıza iyice yedirin ve streç film ya da saç boneleriyle saçınızı sarın. 1.5 saat kadar bekletip sonrasında duş alabilirsiniz. Saçlarınız ışıl ışıl ve yumuşacık olacak.

 YUMURTA MASKESİ:

Saç bakım maskeleri arasında yine en çok tercih edilen maskelerden biri de yumurtadır.Saçı parlatırken aynı zamanda nemlendirmektedir. Kırılmaları ve dökülmeleri önlemektedir. Yumurta içeren maskeleri sık sık uygulayabilirsiniz.

Uygulanışı:

2 ile 4 yumurtada kadar kırın, yumurta miktarına saç uzunluğunuza göre karar verebilirsiniz. Sonra yumurtanın sarılarını beyazlarından ayırıp, sarıları zeytinyağı ile karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra bu karışımı uygulayın. 5-6 dakika bekleyip ılık su ile sonrasında da soğuk su ile durulayın.

YOĞURT MASKESİ

Yoğurt saç uzatma özelliğiyle saç bakım maskesi olarak kulanılmaktadır. Mat görünümden şikayetçi olanlar gönül rahatlığıyla uygulayabilir.

Uygulanışı: 

Yoğurdu tüm saçınıza uygulayın ve saçlarınız sarın. Yarım saat, daha doğrusu yoğurt katılaşana kadar bekletip saçınızı şampuanlayın ve kremleyin.

SİRKE MASKESİ: 

Sirke yöntemiyle saç parlatmada elma sirkesi daha iyi sonuç verir. Saç bakımı için diğer sirke çeşitlerine oranla en uygunu elma sirkesidir.

Uygulanışı:

Duşa girip saçlarınızı şampuanlayın ve kremleyin. Duştan çıkmadan önce iki bardak sirkeyi bir bardak su ile karıştırıp saçınıza masaj yapın.  5 dakika kadar sonra soğuk su ile durulayın.

BİRA MASKESİ: 

Biranın saça parlaklık canlılık kazandırma, saç rengini açma ve saç uzatma gibi pek çok olumlu etkisi vardır.

Uygulanışı:

 Saçınızı normal bir şekilde yıkayıp nemlendirin, duştan çıkmadan önce saçınıza bira döküp masaj yapın 5-10 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayın.

Yorumlar