Topuklu ayakkabıyla yürümenin püf noktaları nelerdir?

Bir kadının duruşunu değiştiren tarzına tarz katan aksesuarlardan bir taneside topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabının üzerinde daha dik durabilmek için...

Topuklu ayakkabıyla yürümenin püf noktaları nelerdir?

Topuklu ayakkabı bir kadının duruşuna tarz katan en etkili aksesuarlardan bir tanesidir. Ancak her güzelliğin bir zorluğu olduğu gibi topuklu ayakkabı giymeninde bir bedeli var! Sağlık için hergün tercih etmeseniz bile günlük hayatınızda özel günlerde tercih edip duruşunuza ve güzelliğinize çekicilik eklemelisiniz. İşte bugün elmaelma.com okurları için topuklu ayakkabıların üzerinde zorlanmadan dik yürümenin püf noktalarını derledik...

TOPUKLARINIZLA BASIN!

Genellikle topuklu ayakkabı giydiğinizde sıklıkla yaptıpınız hatalardan bir tanesi de parmak uçlarınızda yürümeye çalışmanızdır. Bu duruş hem sizi yorar hemde bir yerden sonra yalpalamanıza neden olur. Bu noktada topuklu ayakkabının üzerinde kibar yürümenin yolu ilk olarak tabanlarınızla basmanız daha sonra parmak ucunuzun değmenize izin vermenizdir. 

KÜÇÜK ADIMLARLA COOL  OLUN!

Unutmayın ayağınızda spor ayakkabı veya düz taban bir ayakkabı yok! İşte bu noktada dikkat etmeniz gereken topuklu ayakkabı giydiğinizde küçük adımlar atmaya çalışın böylelikle dışarıdan cool görünebilirsiniz. 

YAVAŞ ADIMLARA DİKKAT!

Topuklu ayakkabılar düşme riski taşımaktadır. Bu yüzden kötü bir an yaşamamak için bu riski en aza indirgemelisiniz. Yapamanız gereken oldukça kolay. Küçük adımlar ve yavaş adımlar atmalısınız. Eee topuklu ayakkabı tercih edecekseniz bazı noktalara katlanmanız gerekmektedir böylelikle düşme riskini ortadan kaldırmış olacaksınız.

DİK DURUN!

Topuklu ayakkabı giymek aynı zamanda dengeyi iyi sağlamak demektir. Bu noktada dengenizi çok iyi korumanız gerekmektedir. Bu dengeyi sağlamak için her zaman dik durmalısınız. Unutmayın yavaş ve küçük adımlar atarak başınız ve omuzlarınız her zaman dik olması gerekmektedir. İlk başlarda her ne kadar zorlanacak olsanız bile bu duruma alışmak bir yerden sonra zor olmayacaktır.

KENDİNİZE DÜZ BİR ÇİZGİ OLUŞTURUN

Evet bütün adımları gerçekleştirdiğimize göre şimdi sağlam adım atma zamanı yolda gidiyorsunuz ve kafanızda varacağınız noktaya kadar düz bir çizgi oluşturun ve o düz çizgi üzerinde yürümeye çalışın. Bu çizgi topuklu ayakkabılar üzerinde daha düzgün yürümenizi sağlayacaktır.

Yorumlar