Erkekler sarışınlardan mı hoşlanır yoksa esmerlerden mi?

Doğuştan sarışınların Türkiye'nin yalnızca yüzde 4'ünü oluşturduğunu biliyor muydunuz? Yapılan bir araştırmanın sonucu oldukça ilginç...

Erkekler sarışınlardan mı hoşlanır yoksa esmerlerden mi?
-A A+

Uzun yıllardır bu konuda çok fazla araştırma yapılmasına rağmen çıkan sonuçlar sürekli değişkenlik göstermektedir. Erkeklerin genelde sarışınlara ilgisi olduğunu düşünürüz ama durum hiç de öyle değil! En son yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin yüzde 60’ının evlenmek için esmerleri tercih ettiği ortaya çıktı! İşte erkeklerin evlenmek için esmerleri seçmelerinin sebepleri...

Erkeklerin yüzde 58’i esmerlerin yatakta sarışınlardan daha iyi olduğunu söylüyor

İlk bakışta sarışınları daha seksi bulanlar bile yatakta esmerleri tercih ediyor. Kimi bunun nedenini sarışınların kendilerine fazla güvenmelerinden ve o yüzden yatakta fazla emek harcamamalarından kaynaklandığını söylüyor. Kimine göreyse de esmerler bu konuda doğuştan daha yetenekli.

Esmerlerin ayakları yere daha iyi basar

Yapılan araştırmalarda esmerlerin sarışınlardan daha ciddi ve gerçekçi olduğunu söyleyen erkeklerin oranı yüzde 63 çıkıyor. Erkekler, esmerlerin ayaklarının yere sarışınlara göre daha sağlam bastığına inanıyor. Her ne kadar sarışınları daha eğlenceli bulsalar da konu ilişki ve evliliğe gelince tercihleri bu nedenle esmerler oluyor.

Esmerler daha ulaşılabilirdir

Erkeklerin büyük bir kısmı esmerleri daha ulaşılabilir buluyor. İşte tam da bu yüzden bir barda yalnız duran bir sarışının yanına gitmektense esmerin yanına gitmeyi tercih edenlerin oranı yüzde 77. Erkekler buna neden olarak sarışınları tavlamanın daha zor olduğuna inanmalarını gösteriyor. Konu sarışınlar olunca rekabetin daha çok olacağına inanlar da var. Erkekler bu nedenle sarışınlarla vakit kaybetmektense esmerlerle ilerlemeyi seçtiklerini söylüyorlar.

Esmerler daha beceriklidir

Erkeklerin yüzde 67’si esmerlerin sarışınlardan daha becerikli olduğuna inanıyor. Sarışınların kendi ayakları üzerinde durmakta esmerlere göre daha az başarılı olduğunu düşünen erkekler esmerlerin bu nedenle sarışınlara göre daha güçlü olduğunu da düşünüyor. Bu da evi çekip çevirme konusunda esmerlerin daha becerikli olacağına inanmalarını sağlıyor.

Esmerler daha güvenilirdir

Erkeklerin yüzde 71’i sarışınların esmerlerden daha çok aldattığına inanıyor. Bu yüzden de esmerleri sarışınlara göre daha güvenilir bulduklarını söylüyorlar. Üstelik aynı araştırmaya göre erkeklerin yüzde 82’si sarışınların daha flörtçü olduğunu da ekliyor. Bu da uzun süreli ve ciddi ilişkilerde sarışınlara güvenmeyi onlar için zorlaştırıyor.

Esmerler daha zekidir

Aptal sarışın şakaları var olduğu için mi sarışınların daha aptal olduğu düşünülür yoksa sarışınlar gerçekten saf olduğu için mi bu şakalar vardır bilmiyorum. Bilimsel olarak esmerlerin daha zeki olduğunu kanıtlayan güvenilir bir araştırma da yok zaten. Ama buna rağmen algı ne yazık ki bu yönde. Erkeklerin yüzde 81’i esmerlerin sarışınlara göre daha zeki olduğunu düşünüyor. Yüzde 69’uysa ciddi bir konuşmayı sarışınlarla yapmaktansa esmerlerle yapmayı tercih ediyor.

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum