Kadınların cinsellikte yaptıkları hatalar nelerdir cinsellikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kadınların ve erkeklerin cinsel hayatları farklılık göstermektedir. Zaman zaman cinsel hayatınızda sıklıkla yaşadığınız ve dikkat etmeniz gereken hatalar var!

Kadınların cinsellikte yaptıkları hatalar nelerdir cinsellikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
-A A+

Zaman zaman cinsel hayatınızda yolunda gitmeyen bir takım problemler olabilir. Ancak bu problemlerin üstüne gitmek ve düzeltmek yerine kaçarak hatalar yinelenmeye devam edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre boşanan çiftlerin beşte biri cinsel sorunlar yüzünden olduğu tespit edilmiştir. Bugün kadınların cinsel hayatlarında sıklıkla yaptıkları hataları sıraladık...

1) CİNSEL HAYATINIZDAKİ SORUNLARIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK

Çiftler arasında sıklıkla yaşanan cinsel sorunların başında cinsel hayatınızdaki sorunların üzerini örtüp görmezden gelinmesidir. Unutulmamalıdır ki bu çiftler arasındaki en özel andır. Bu durumda ortada bir sorun varsa üstünü örtmek yerine çözüm odaklı olmalısınız. 

2) CİNSEL BAŞLANGIÇ

Bir çok kadının kaygılarından ve cinsel hayatlarında yaşadıkları sorun arasında cinselliğin başlangıcını karşı taraftan beklemektir. Kadın bu noktada ya utanır ya da cinselliği kadının başlatmasının ayıp olduğu düşüncesini benimser. Aksine kadının başlattığı cinsellik erkeğin özgüvenini arttırır ve çiftler arasındaki bağı güçlendirir.

3) KONUŞMAMAK

Cinsellikteki sorunlar arasında partner ile cinselliği konuşmamak da başlı başına bir sorundur. Partnerinizin sizin neyden hoşlandığını bilmesi için konuşmalısınız. Partnerinizle aranızdaki bu özel anı ölümsüz kılmak için isteklerinizi ortak bir paydada konuşarak dile getirmeniz gerekmektedir. 

4) YENİLİĞE KAPALI OLMAK

Bir çok kadın kendisinin belirlediği çizginin dışına çıkmak istemez ve eşinin istediği yeniliğe şüphe ile bakar. Oysa partnerinizle aranızdaki bağı güçlendirmenin ve heyecanı ayakta tutmanın bir diğer yolu ise yeniliklere açık olmaktan geçmektedir.

5) ORGAZM TAKLİDİ 

Herhangi bir konuda yapmacık bir şeyin önünüze gelmesi sizi nasıl uzaklaştırıyorsa bu durum cinsellik içinde geçerlidir. Cinsel sorunlardan bir tanesi olan bir çok kadının isteksiz olmasına rağmen yatakta orgazm taklidi yapması partnerini kendisinden uzaklaştırmaktadır.