Kilo verirken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir? Diyette nelere dikkat edilmelidir?

Fazla kilolardan bir an önce hepimiz kurtulmak isteriz ancak bunun yavaş ve sağlıklı olması gerekmektedir. Peki diyetteyken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kilo verirken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir? Diyette nelere dikkat edilmelidir?
-A A+

Kilo vermek için ilk önce sizin kilo almanıza neden olan faktörleri bilmeniz gerekmektedir ya da kilo verememenize neden olan durumları bilmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sadece kilo vermek için yaptığınız size hiç bir fayda sağlamayacaktır. İşte sizler için bugün diyet yaparken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için hazırladık...

İlk olarak yapmanız gereken en temel şey sizin kilo verememenize neden olan şeyi bulmaktır. Mesela bazı hastalıklar kilo vermenize engel olabilmektedir. Bu noktada Beslenme Uzmanı Ayça Güleryüz, hangi hastalıkların kilo vermeye engel olduğunu sizler için açıkladı;

Günümüzde pek çok kişi bilmediği ilaçlara başvurmaktadır. Fakat metabolizmanın daha fazla kilo kaybetmesini sağlayan bir ilaç henüz bulunamadı. Hangi ameliyat olursa olsun ya da hangi ilacı kullanırsanız kullanın, sağlıklı bir bünyeniz varsa, belli bir miktarda kilo verebilirsiniz.

Neden bazı insanlar ayda 10-15 kilo verebiliyor?

Bu tarz kişilerde genellikle çok yüksek insülin direnci bulunmaktadır. Kandaki fazla insülin diyetin ilk zamanlarında kan şekerlerinin hızlı düşmesini sağlamaktadır. Bu durumda vücudun yağdan daha çok yakmasına neden olmaktadır. Bu da yine aynı şekilde o kişilerde sağlıklarına kavuştuklarında 4 ve 6 kilo kaybetmelerine neden olmaktadır. 

Bu içeriğe yorum yapın

0 Yorum