Özgüveni olan bir insan hangi özelliklere sahiptir?

Herhangi bir ortamda ya da iş yerinde karşılaştığınız özgüveninden etkilendiğiniz insanlar vardır. İşte özgüveni yüksek olanların bildikleri en iyi 7 durum!

Özgüveni olan bir insan hangi özelliklere sahiptir?
-A A+

1) Kendine güvenen kadının bildiği en iyi durumlardan biride bir başkasını etkilemek için veya modaya uyum sağlamak için sevmediği kıyafetlere gardırobunda yer vermez.

2) Güzellik anlayışlarına aldırış etmez! Kendisine güvenen kadın bedenini yüzünü beğenir ve her zaman kendisiyle barışıktır. Aynı zamanda sağlıklı yaşamayı da ihmal etmez. Her zaman bir düzeni ve alışkanlıkları vardır.

3) Yaşamında aldığı kararları her zaman kendisi verir. Bir başkasının onu etkilemesine izin vermez. Ancak bazı zorlandığı konularda fikirlerini ve düşüncelerini belirtmekten de çekinmez.

4) Gerektiği yerde hayır demesini bilen kadındır kendine güvenen kadın! Ona bir fayda sağlamayacak aksine modunu düşürecek ortamlara katlanmaz ve zorlanmayı sevmez. Gerektiğinde evet demektende çekinmezken aynı zamanda özür dilemek onun için utanılacak ve çekinilecek bir şey değil aksine olgunluk göstergesidir. 

5) Birçok konuda neyi sevip neyi sevmediğini bilir. Hangi durumlarda nasıl davranması gerektiğini bilir ve ona zor şeyler yaptıramazsınız. Bazı durumlarda istisna olarak nezaketten taviz verebilir...

6) Soğuk havalarda veya ilişkilerde olduğu gibi soğuk havalarda yanındaki kişinin montuna yeltenme veya başkasına para ödetme gibi küçük nazlı hareketler yapmaz.

7) Yanlız kaldıkları zaman söylenmek yerine yanlızlığın ve anın keyfini çıkarabilen kişidir. Onunla vakit geçirmek her zaman eğlencelidir. 

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum