Emziren kadınlarda göğüs ağrısını kesmenin en doğal yolu bir parça lahanayı...

Emziren kadınlarda görülen göğüs ağrısını azaltmanın doğal bir yolunu bulduk. Emziren kadınlar sütyenlerine bir parça lahana koyarak ağrılara veda edebilir.

Emziren kadınlarda göğüs ağrısını kesmenin en doğal yolu bir parça lahanayı...

Emzirme nedeniyle göğüslerinizde ağrı hissediyorsanız ve ilaç alamıyorsanız sizin için şahane hem de çok kolay ve doğal bir ağrı kesici önerimiz var. Üstelik kulaktan dolma bir bilgi de değil. İngiltere Ulusal Sağlık Enstitüsü'nün önerisi. 

Buzdolabında lahana yapraklarınız varsa onları budarda yada suda haşlayın. Basitçe ılınan yaprakları göğüslerinizin üstüne koyun ve gece boyunca orada kalmalarını sağlayın. İngiltere Ulusal Sağlık Enstitüsü, lahananın göğüs ağrılarını azaltmaya yönelik etkilerini araştırdı. Bulgularına göre; lahana yaprağı tedavisi meme şişmesi olan kadınlarda ağrıyı azalttı, tıkanmış göğüslerin sertliğini azalttı ve emzirme süresini uzattı.

Lahanayla ilgili daha çok az araştırma yapılmış olsa da, eldeki veriler sonuçların olumlu olduğu yönünde. Sütten kesme sürecinde de lahana yaprakları annelerin göğüs ağrıları ve rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olabilir. 

İLK KEZ YAPANLAR NASIL UYGULAMALI?

Vücuduna ilk kez lahana yaprağı uygularsanız, bu işin bazı hileleri de var.

Lahana yaprakları oda sıcaklığında olduğundan emin olun. Haşladığınız yaprakları buzdolabında saklayın ve kullanırken mutlaka oda sıcaklığına getirin. Yaprakları göğsünüzün üstüne ve sütyeninizin içine yerleştirin. Ancak göğüs uçlarınızın açıkta kaldığından emin olun. 

 

Yorumlar