Hamilelikte göğüs ucu kararması neden olur edişeye kapılmayın!

Hamilelikte göğüs ucu kararması neden olur? Göğüs ucu kararmasını geçirecek öneriler var mı? İşte meme ucu kararmasına dair tüm merak edilenlenler!

Hamilelikte göğüs ucu kararması neden olur edişeye kapılmayın!

Hamilelik döneminde veya emzirme döneminde kadınların en sık karşılaştığı problemlerden biri de göğüs ucu kararmasıdır. Herkeste aynı olarak görülmeyen bu durum oldukça can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Estetik olarak hoş görülmeyen bu durumdan kurtulmanın yolları var mı? Ya da göğüs ucu kararması normal bir durum mudur? Göğüs ucu kararmasını geçirecek bir yöntem var mıdır? İşte meme ucu kararmasına dair tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz.

HORMONLARIN DEĞİŞMESİ NEDEN OLUYOR 

Hormon seviseinde meydana gelen değişiklikler göğüs ucunda kararmaların yaşanmasına neden olmaktadır. Her anne adayında aynı miktarda kararma görülmemektedir. Farklı zamanlarda ve farklı şekillerde ortaya çıkan bu durum anne adayları için pekte hoş karşılanmamaktadır. 

CİDDİ HASTALIK HABERİCİSİ OLABİLİR 

Meme ucu kararmaları hamilelik belirtisi olabileceği gibi yaşlanma, menstruasyon ya da bazı ilaçlar sebebiyle de ortaya çıkabilir. Meme koyulaşması ciddi hastalıklarında habercisi olabilir. Özellikle memede ağrı ya da acı hissi, ya da kanama varsa dikkat! Bir tür kanser çeşidi olan paget hastalığının belirtisi olabilir. 

MEME UCU KARARMASI GEÇER Mİ?

Özellikle hamilelik döneminde oluşan meme ucu kararmasının kesin bir çözümü bulunmamaktadır. . Hamilelikte koyu renkli areolalar, emzirme döneminde de büyük ihtimalle görülecektir ancak daha sonradan yine normal rengine dönecektir. Tedavi maçlı kullanılan bazı kremler vardır fakat bunlar doktor onayı olmadan asla kulanılmamalıdır. 

 

Yorumlar