Hamilelikte kaçıncı aya kadar ilişkiye girilebilir işte merak edilen sorunun yanıtı!

Hamilelikte cinsel ilişki nasıl olmalıdır? Hamilelikte kaçıncı aya kadar ilişkiye girilebilir? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtları elmaelma.com'da.

Hamilelikte kaçıncı aya kadar ilişkiye girilebilir işte merak edilen sorunun yanıtı!

Hamilelikte en çok merak edilen sorulardan biri de anne adaylarının eşleriyle cinsel ilişkiye girip girmemesi konusudur. Bu dönemde eşler, cinsel ilişkiye girmenin bebeğe zarar vereceğini düşünür? Peki bu durumun aslı var mıdır? Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek bebeğe zarar verir mi? Hamilelikte kaşıncı aydan itibaren ilişkiye girilebilir? İşte merak edilen soruların yanıtları elmaelma.com'da. 

Genellikle hamilelik döneminde girilen ilişki bebek için sakıncalı bir durumdur düşüncesi tamamen yanlış bir düşüncedir. Hamilelik döneminde ilk trimester denen ilk üç ayda ilişki içerisinde olmak, düşük riskini çözmek için çoğunlukla doktorlar tarafından uygun görülmememektedir.

İLK ÜÇ AY DIŞINDA İLİŞKİYE GİRİLMESİ UYGUN GÖRÜLEBİLİR 

Hamilelik şikayetlerinin sık görülmeye başlandığı ilk üç ayda fiziksel rahatsızlanmalardan dolayı ilişki isteği gitmiş epey derecede azalmış olabilir. Nadirde olsa isteği olan anne adaylarının ilk üç ay dışında ilişkiye girmesi uygun görülebilir. Acak bazı durumlarda ilişkiye girilmesi kesinlikle önerilmemektedir. 

DÜŞÜK TEHLİKESİ YAŞIYORSANIZ... 

Bebeğin rahim duvarında tutunması zor bir süreç olabilir, ani hareketler yapmak ya da yorulmak düşüğü tetikleyebilir. Dolayısıyla bu hamileler ilişkiye girmemelidir.

KANAMANIZ VARSA... 

Farklı sebeplerden dolayı görülen kanamalar ilişki için tehlikeli bir durum olabilir.

ERKEN DOĞUM RİSKİNİZ VARSA... 

Beklenen zamandan daha erken zamanda doğum yapma ihtimali varsa doktorlar ilişkiyi yasaklayabilmektedir.

HAMİLELİKTE HANGİ AYLARDA İLİŞKİYE GİRİLEBİLİR?

İlk üç ayın dışında ve karnın büyümesinden dolayı daha zor yaşanacağı için hamileliğin son zamanlarında uygun görülmeyen ilişki, hamilelikte beklenmeyen sıkıntıları beraberinde götürebilir. Hamileler için en uygun dönem doktorunun uygun gördüğü dönem olarak kabul edilmektedir. Unutulmamalıdır ki rahimdeki bebeğin Amniyon sıvısı içerisinde olması ve mukoid tıkacıyla korunması sebebiyle zarar vermez.

 

Yorumlar