Haydi diyabeti birlikte yenelim!

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, '14 Kasım Dünya Diyabet Günü' nedeni ile 14 Kasım’da 'Haydi Diyabeti Birlikte Yenelim’ etkinliği gerçekleştirilecek.

Haydi diyabeti birlikte yenelim!

Diyabetle ilgilenen herkesin davet edildiği etkinlik Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Dekanlık Konferans Salonu’nda 09:00-13:00 saatleri arasında düzenleniyor.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Taşan’ın önderliği ile gerçekleşecek etkinlikte diyabetle yaşam ve diyabet hastalığına karşı toplum bilinci oluşturulması amaçlanıyor. Etkinlik kapsamında diyabet ve diyabetle yaşam ilgili temel konulara değinilecek olup, diyabet hastalarının muzdarip olduğu diyabet ayak yaraları ve yeni tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verilecek. Ayrıca etkinliğe destek veren bazı firmalar tarafından katılımcılara ücretsiz şeker, tansiyon ve kolesterol ölçümü yapılacak bunun yanında diabetik tatlı, diyabet hastalarına özel ekmekler, broşürler, tatlı tarifleri kitapçığı ve yetişkin ve çocuk diyabetik hastalar için ‘Diyabeti Öğreniyorum' DVD seti dağıtılacak.

14 Kasım Pazartesi günü saat 9.00’da başlayacak ve 13.00’e kadar sürecek olan 'Haydi Diabeti Birlikte Yenelim' organizasyonunda, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Taşan tarafından diyabetin tanımı, sıklığı ve tarihçesi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Uzm. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan Diyabetin Tanısı, Diyabet Tipleri Belirtileri ve Bulguları, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Belce tarafından Diyabette Laboratuar Ölçümleri, hakkında bilgiler verilecek.

2030 için öngörülen hasta sayısı ise oldukça ürkütücü!

Yorumlar