Ailesiyle tanışmaya hazır mısınız?

Sizi ne zaman ailesiyle tanıştıracağını heyecanla beklerken o an geldi çattı. Yapacağınız her hareket izleniyor olacak ve bıraktığınız ilk izlenim asla unutulmayacak.

Ailesiyle tanışmaya hazır mısınız?

Erkek arkadaşınız sizi ailesiyle tanıştırmak mı istiyor? Hatta ölmeyi bırakın, sizi dırdırlarıyla öldürüyor mu? İşiniz çok zor...

Nerede tanışmalı, ne giymeli, ne hediye götürmeli? Ama bir düşünün... Kayınvalide olmak bir sanattır ve kayınvalidelerin hiçbiri birbirine benzemez. Yani anlayacağınız her yeni tanışmada yeni bir insanla karşı karşıyasınız. Bu yüzden önceden yapabileceğiniz tek şey, başınıza gelebilecekler hakkında fikir yürütmek ve bu olasılıklara karşı nasıl davranacağını belirlemek.

Gelelim bir de sevgili adayının babası ve kardeşleri konusuna...

Kayınvalideyi atlattıktan sonra gerisi kolay. Genelde erkek çocuklarının babaları, kız çocuklarına karşı daha ılımlıdır. Ama dikkat! Eğer sevgilinizin babasının ağzı sıkı değilse ve kayınvalideye sizinle konuştuklarını anlatıyorsa, sizi oklavayla kovalaması muhtemeldir! Kardeşlerle tanışma faslı kolay ve keyifli iştir.

Abisi ya da ablası varsa size şefkatle yaklaşacaklarından emin olabilirsiniz. Çoğu zaman da ilişkinize yol gösterirler. Küçük kardeşler biraz sorun yaratabilir, çocuk duğaları onları biraz ispiyonculuğa teşvik eder. Bir kutu çikolata ya da şeker 'ağzını kapatmada' etkili olacaktır.

Erkeğin kalbine giden yol esas kayınvalideden geçer. Önemli olan onunla iyi geçinebilmek. Tanışmalarda ilk etki çok önemlidir! İlk etki hiç unutulmaz ve kabus gibi geçen bir tanışma anı, lanetli gün ilan edilir. İşte bu zor günleri stressiz, risksiz geçirmenizi sağlayacak öneriler.

Tanışmadan önce yapılması gerekenler

Annesi hakkındaki her türlü bilgiyi isteyin. Giyim tarzını, hobilerini, boş zamanlarında neler yaptığını araştırın.

Daha önce onun ya da kardeşlerinin kız arkadaşlarıyla tanışmış mı, öğrenin! Tanışma anı nasıl olmuş, annesinin tepkisi ne olmuş bakalım.

Tanışmadan önce telefonda sesini duymuş olmanız iyidir. Sevgilinizi genellikle ev telefonundan arayın ve annesinin size karşı tepkisini ölçün.

Sevgilinizden ilişkinizden ve sizi ne kadar ciddiye aldığından annesine bahsetmesini isteyin.

Sevgiliniz tanışma günü aman sizi sakın yalnız bırakmasın!

Yorumlar