Aşk için Fizan’a bile gitmeye hazırız!

Sezen Aksu’nun şarkısında dile getirdiği "Değer birtanem aşk için her şeye“ sözünü ne kadar ciddiye aldığımızı, eDarling’in, tüm kullanıcıları arasında yaptığı bir araştırma gözler önüne seriyor.

Aşk için Fizan’a bile gitmeye hazırız!

Sezen Aksu’nun şarkısında dile getirdiği "Değer birtanem aşk için her şeye“ sözünü ne kadar ciddiye aldığımızı, eDarling’in tüm kullanıcıları arasında yaptığı bir araştırma gözler önüne seriyor.

Toplam 11 ülkenin kullanıcısı arasında yapılan kıyaslama sonucu sadece biz Türkler, sevdiğimiz erkek veya kadın için evimizi barkımızı, kariyer yaptığımız şirketi, doğup büyüdüğümüz kenti ve hatta yaşadığımız ülkeyi terk etmeye hazırız! “Yapılan üye önerilerinin size olan coğrafi uzaklığı sizin için ne kadar önemlidir?” sorusuna, Avrupa’nın en büyük evlilik sitesi olan eDarling’in 11 ülkesindeki kullanıcısından şu ilginç yanıtlar geldi:

Araştırmaya göre en çok Almanlar, hayat arkadaşlarını yaşadıkları yerde bulmak istiyorlar. Almanların %82’si coğrafi mesafeye önem verirken, sadece %18’i "Benim için fark etmez“ diyor. "Mesafe önemli değil“ diyen Almanları, Avusturyalılar ve İsviçreliler, %25 ile takip ediyor. Hollanda, Fransa, İtalya ve Polonya’da yaşayan kullanıcıların sadece %30‘u, "Birlikte olacağım insanın nerede yaşadığı önemli değil“ diyor. İspanya ve İsveç’te bu sayı %40’a yükselirken, Rusya’da %50 ile kayıtlara geçiyor.

Dikkati en çok Türk kullanıcıların sayısı çekiyor: eDarling’in Türk üyelerinin %64’ü için, hayat arkadaşlarının yaşadığı yer hiç önemli değil. Buna göre en çok Türkler “Aşkım için her yere göçerim!” diyorlar.

'Mesafe önemli değil' diyenlerin ülkelere göre oranı da şöyle:

Almanya 18%
Avusturya 25%
İsviçre 25%
Hollanda 27%
Fransa 30%
İtalya 30%
Polonya 32%
İspanya 40%
İsveç 40%
Rusya 50%
Türkiye 64%

Yorumlar