Sizin için doğru kişi mi?

Aşkın gözü kördür. Bu körlükle ilişkinizdeki bazı eksiklikler 'gözünüzden kaçabilir.' Peki evlenmeye gerçekten hazır mısınız?

Sizin için doğru kişi mi?

Bunu anlamak çok zor değil. Size ipucu veren birkaç nokta var:

Sizin için ondan iyisi yok, değil mi?

İç güzellik önemlidir. Ama onu çekici bulmanız da çok önemlidir. Yüzüne baktığınızda 'dünyanın en yakışıklısı' olduğunu düşünmenize gerek yok. Sizin için ondan daha yakışıklısı olmadığına inanıyor ve bu konuda iyi hissediyorsanız, doğru kişiyle berabersiniz demektir.

Sevgi kadar saygı

Saygı sadece kavga etmemek değildir. Kişiyi olduğu gibi kabul etmektir. Herkesin olumsuz yanları vardır, önemli olan bunlara nasıl baktığınızdır. Onun negatif özelliklerini de benimseyebiliyor ve siz de onun yanında tamamen 'kendiniz gibi' olabiliyorsanız, en önemli şeylerden birini başarmışsınız demektir.

Ortak kahkahalar ve sessizliği paylaşmak

Aynı şeylere gülemediğiniz biriyle yıllar geçirmeyi düşünmesiniz değil mi? Bu onunlayken sürekli eğlenmeniz demek değildir. Sessizliği de paylaşmak gerekir. Sizi rahatsız etmeyen, tam tersi huzur veren bir sessizliği bazen uzun sohbetlere bile değişebilirsiniz.

Sevgiliniz en yakın sırdaşınızsa

Bu yalnızca güven duymaktan ve dertleşmekten çok daha ötedir. Eğer hayatınızdaki ayrıntıları onunla paylaşıyor ve kendinizi bu konuda rahat hissediyorsanız, bunu uzun süreli bir ilişkinin güzel bir işareti olarak sayabilirsiniz.

İyi günde, kötü günde

Bir insanın mutluluğunu paylaşmak kolaydır. Fakat zor zamanlarınızda yanınızda olanlar sizi gerçekten seven insanlardır. Kendinizi düşünmeden onlara bırakabilirsiniz. Eğer zor zamanlarınızda o hep yanınızdaysa ve samimiyetle yardımcı olmaya çalışıyorsa aradığınız insanı bulduğunuz anlamına gelebilir.

Farklılıklar ve fikir ayrılıkları sizin için önem taşımıyorsa

Birini olduğu gibi kabul ettiğinizde onu sizden ayıran tüm farklılıkları da kabul etmişsiniz demektir. Bu sizi rahatsız etmemeli. Çünkü onunla rahatça konuşabileceğinizin güvenini hissediyor olmalısınız. Aynı olmak değil; anlaşabilmek bir ilişkiye yarını gösterebilir.

Adınızı onun soyadınızla düşündünüz mü?

Hatta imza denemeleri bile yapmış olabilirsiniz. Bu onunla bir gelecek istediğinizin göstergelerindendir. Hiç mahcup olmadan gizli bir tebessümle adınızı ve müstakbel soyadınızı tekrarlayabilirsiniz.

Eğer aradığı aşkı ve eşi bulan şanslı insanlardansanız, bunu içinizde hissedersiniz. Küçük sorunlar sadece romantik ilişkilerde değil, dünyanın her yerinde... Doğru iletişim kurmaya özen gösterin.

 

 

Yorumlar