Vajina beyazlatmanın doğal yolları neler? Kimyasal ürünlerden uzak durun!

Her ne kadar cilt rengini açan kozmetik ürünler bulunsa da vajina bölgesine özel olarak hassas davranmanız gerekiyor işte 3 yöntemle beyazlatma tüyoları!

Vajina beyazlatmanın doğal yolları neler? Kimyasal ürünlerden uzak durun!

Çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan vücudumuzun çeşitli yerlerinde kararmalar meydana gelebilir. Bunlardan biri de vajinadır. Gün boyunca kapalı olan genital bölgenin ilerleyen dönemlerde kararması her ne kadar cinsel yaşantıya ya da herhangi bir sağlık sorununa neden olmasa da görüntüsü kişiyi rahatsız edebiliyor. Bunun için sıklıkla vajina kararmasına yönelik beyazlatıcı yöntemler merak konusu olmuş durumda. Kararan vajiayı beyazlatmanın doğal yollarını elmaelma.com olarak bir araya getirdik. İşte 3 kolay doğal yolla genital kararan genital bölgeyi beyazlatabilirsiniz!

Limon Kullanın!

Limonun renk açma özelliği sayesinde kararan bölgenin rengini açarak içerdiği C vitamini ile cildinize fayda sağlayarak daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilirsiniz! Bunun için bir limonu boş bir kaseye sıkın daha sonra kararan bölgeye masaj yaparak sürün. Yaklaşık 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. 

Aloe Vera Jeli

Kozmetik dünyasının bir numaralı bakımı olan aloe vera gündelik hayatımızda pek çok farklı kullanımı olmakla beraber cilde oldukça fayda sağlamaktadır. Eğer ki evinizde aloe vera bitkiniz yoksa onun yerine eczanelerde satın alabileceğiniz %100 aloe vera içeren jel kullanabilirsiniz. Kararan bölgeye jelden sürüp yaklaşık 10 dakika kadar sürdükten sonra ılık su ile arındırabilirsiniz. 

Zerdeçal

Cildi beyazlatmada oldukça etkili olan zerdeçal Hindistanlı kızların güzellik bakım ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Baharattan tutun bir çok kozmetik ürünlerde kullanılan zerdeçal adeta bir güzellik iksiri! İki yemek kaşığı zerdeçalı ve bir miktar portakal suyunu karıştırıp macun kıvamına getirin daha sonra kararan bölgeye uygulayarak 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. 

Yorumlar