Fıstık ezmeli toplar nasıl yapılır lezzetine doyum olmaz!

Fıstık ezmeli tplar nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Tatlı krizlerinin en etkili ve en pratik çözümü olan bu lezzet toplarına bayılacaksınız.

Fıstık ezmeli toplar nasıl yapılır lezzetine doyum olmaz!

Fıstık ezmeli top nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Püf noktaları neler? 10 dakika kadar kısa bir sürede hazırlayabileceğiniz bu şahane lezzete hayran kalacaksınız.  Tatlı krizlerinin en etkili ve en pratik çözümü olan bu tarifin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. İşte tüm malzeme listesi ve hazırlanışı ile karşınızda fıstık ezmeli top tarifi. Şimdiden afiyetler olsun. 

MALZEMELER: 

1 su bardağı şekersiz fıstık ezmesi,3 yemek kaşığı bal,1 su bardağı pretze

HAZIRLANIŞI: 

Fıstık ezmesi ve balı derin bir kaseye alarak güzelce karıştırın.Pretzelleri tamamen un haline getirmeden, hafif parçalı kalacak şekilde parçalayın.Parçaladığınız pretzelleri fıstık ezmesi-bal karışımına ekleyip karıştırın.Hazırladığınız karışımdan cevizden daha küçük parçalar kopararak ellerinizin arasında yuvarlayıp top şekli verin.Servis aşaması için yayvan bir kaba kakao dökerek hazırladığınız topları kakaoya bulayın.Buzdolabında 30 dakika bekletip afiyetle tüketin.

Yorumlar