Kalorisi düşük kahvaltı önerileri sağlıklı kahvaltının sırrı...

Kalorisi düşük kahvaltı önerileri neler? İşte kalorisi düşük besinlerle güne daha zinde ve sağlıklı başlamanızı sağlayacak kahvaltı önerileri!

Kalorisi düşük kahvaltı önerileri sağlıklı kahvaltının sırrı...

Özellikle diyet ve spor yapanların vazgeçilmezi olan kalorisi düşük kahvaltı ile güne hem sağlıklı hem de zinde başlamaya ne dersiniz? Bu kahvaltı çeşitleri hem uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacak hem de kendinizi daha zinde ve enerjik hisstmenizi sağlayacak. Damak zevkinize en uygun olan kahvaltı çeşidini deneyip siz de güne daha sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz. Peki kalorisi düşük kahvaltı önerileri neler? İşte birbirinden lezzetli kalorisi düşük kahvaltı önerileri! 

MANTARLI YUMURTA:

MALZEMELER:

2 yumurta, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 3 çorba kaşığı dilimlenmiş mantar, 2-3 adet cherry domates, 2-3 yaprak roka, 1 dilim tam tahıllı ekmek

HAZIRLANIŞI;

Her gün peynir ve zeytin tüketmekten sıkılmış olabilirsiniz. Bu noktada seçeneklerinizi arttırmak adına mantarlı yumurta sizin için oldukça ideal olabilir. 2 dilim peynir + 5 adet zeytin + 1 dilim tam tahıllı ekmek ile eşdeğerdir. Mantarları zeytinyağında soteledikten sonra üzerine bir kâsede çırpılan yumurtaları ekleyerek pişirebilir, yanında domates, roka ve tam tahıllı ekmek ve şekersiz bitki çayı sizin için muazzam olabilir!

SİMİT PEYNİR:

MALZEMELER

Yarım tahıllı simit, 2 dilim beyaz peynir, Yeşillik

HAZIRLANIŞI: 

Tam tahıllı simidi tercih etmek daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Yarım tahıllı simidi, 2 dilim tam tahıllı ekmek yerine tüketebilirsiniz.

ÇİLEKLİ MÜSLİ: 

MALZEMELER: 

4 çorba kaşığı müsli, 1 tatlı kaşığı bal, 1 bardak yağsız süt, 5-6 adet çilek

HAZIRLANIŞI: 

İçinde çilek olan bir öğüne kim hayır diyebilir ki? 4 çorba kaşığı müsliyi, 2 dilim ekmek yerine yiyebilirsiniz. İçine süt, çilek ve balı da ekleyerek hem tatlı ve keyifli, hem de besin değeri yüksek bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

Yorumlar