Muhammed Emin Gümüşkaya kimdir sevenlerini üzdü!

Muhammed Emin Gümüşkaya kimdir? Çocuklar Duymasın'ın Seyyar Tayyar'ından kötü haber! Ünlü oyuncu yoğun bakıma kaldırıldı!

Muhammed Emin Gümüşkaya kimdir sevenlerini üzdü!
-A A+

Çocuklar Duymasın dizisiyle adını duyuran ve halkın sevdiği oyuncular arasına giren Muhammed Emin Gümüşkaya'dan sevenlerine üzen haber! Ünlü oyuncu  gün içerisinde geçirdiği KOAH atağı nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. 


ÜNLÜ OYUNCU YOĞUM BAKIMDA

Çocuklar Duymasın dizisinde 'Seyyar Tayyar' rolüyle dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Muhammet Emin Gümüşkaya, gün içerisinde geçirdiği  KOAH atağı nedeniyle Pendik'te bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede solunum cihazına bağlanan ünlü oyuncu Gümüşkaya, yoğun bakıma alındı.

seyyar tayyar

EMİN GÜMÜŞYAKA KİMDİR?

1985 yılında "Bay Alkide oynayarak dizi oyunculuğuna başladı. Özellikle 2010 yılında Çocuklar Duymasın adlı dizide başarıyla canlandırmış olduğu Seyyar Tayyar karakteri ile halkın sevdiği oyuncular arasına girmeyi başardı. Emin Gümüşkaya, Tiyatroya 1964 yılında Bursa Halkevi'nin Oda Tiyatrosu'nda, Orhan Asena'nın Kapılar adlı oyununda Topal rolüyle başladı. William Shakespeare tarafından yazılan Hırçın Kız adlı tiyatro oyununda aldığı rol ile 1972 yılında Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosuna geçti. Daha sonra pek çok oyunda rol aldığı gibi yönetmenlik de yaptı. 1994 yılında bu görevine ek olarak Osmangazi Belediyesi'nin sanat danışmanlığını üstlendi. Beledri binasının elden geçirilmesini sağlayarak burada tiyatro oyunculuğu kursları düzenledi ve yönetti.