Reynmen'ın Derdim Olsun şarkısının klibinin çalıntı olduğu iddia edildi!

Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş'ın, listeleri alt üst eden parçası ''Derdim Olsun'' şarkısının klibinin çalıntı olduğu iddia edildi.

Reynmen'ın Derdim Olsun şarkısının klibinin çalıntı olduğu iddia edildi!

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Youtube'da da 3 milyon takipçisi olan Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş'ın rekor kıran şarkısı ''Derdim Olsun'' klibinin çalıntı olduğu ortaya çıktı. Aleyna Tilki'nin bile rekorunu kıran ünlü youtuber sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Bu iddiaların ardından paylaşıma sessiz kalmayan bir sosyal medya kullanıcısı, "Esinlenme değil bu resmen çalıntı." yorumunu yaptı.

FİLİMDEN ESİNLENDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Ünlü YouTuber Reynmen'in 'Derdim Olsun' isimli şarkısı 24 saat dolmadan 6.3 milyon izlenme oranına ulaşmasıyla birlikte YouTube Türkiye'nin "24 saat içerisinde en çok izlenme" rekorunu kırmıştı. "Derdim Olsun" şarkısının klibi Reynmen'in kanalına yüklendikten 6 saat sonrasında Aleyna Tilki'nin "Dipsiz Kuyum" şarkısıyla 2 ayda ulaştığı 650 bin beğeni rakamını geçmişti. Bir sosyal medya kullanıcısı ise Reynmen'in klibinin 2011 yapımı "Mahna Mahna Killer" kısa filiminden esinlendiğini iddia etti. Bu iddiaların ardından paylaşıma sessiz kalmayan bir sosyal medya kullanıcısı, "Esinlenme değil bu resmen çalıntı." yorumunu yaptı.

"KLİP VE ŞARKIMIN SİYASİ TARAFA MAL EDİLMESİNİ İSTEMİYORUM"

Klibinin Muhsin Yazıcoğlu'nun ölümüyle benzetilmesi hakkında da konuşan Reynmen, "Şarkının ya da klibin herhangi bir siyasi tarafa mal edilmesini istemiyorum. O yüzden Allah bilir diyerek geçelim." demişti.

Yorumlar