2018'in en trend göz makyajı çeşitleri nelerdir pigmentle göz makyajı nasıl yapılır?

Son zamanlarda aykırı giyimle beraber cilt makyajıda değişti. Özellikle yüzde ıslak görünümlü ten makyajı gözlerde ise pigment akımı başlamış durumda!

2018'in en trend göz makyajı çeşitleri nelerdir pigmentle göz makyajı nasıl yapılır?

2018'in trend akımlarından biride çılgınlar gibi kullanılan pigmentler! Son zamanlarda değişen aykırı kıyafetlerele beraber giyimle eş değerde giden makyaj tarzlarıda değişmeye başladı. Özellikle son zamanlarda far paletlerini bir tarafa atıp renk renk, çeşit çeşit allı pullu pigmentler kadınların vagzeçilmezleri arasında! Her ne kadar günlük hayatta sıklıkla kullanılmasa da özel bir yemek buluşmalarına giderken, düğün, çılgın partilere giderken gözlerinize ve giydiğiniz her kıyafete uyum sağlayan pigmenleri gözlerinizde veya yanak bölgenizde kullanabilirsiniz!

PİGMENT MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Öncelikli olarak toz şeklinde olan renk renk parlayan pigmentleri gözlerinize uygulamak için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Toz olan pigmenti doğrudan göz kapağınıza uygularsanız çok çabuk gökülecektir ve sağlıklı kalıcılık elde edemezsiniz. Bunun için göz kapağınıza uygulayacağınız fırçanızı ıslatın veya fırçanızı pigmente batırıp uygulayın bu şekilde göz kapağınıza uygulaması kolay olacaktır aynı zamanda daha sağlıklı bir kalıcılık elde edebilirsiniz. Üstelik pigmentleri fazla abarmadığınız sürece günlük makyajınızda kullandığınız far yerine gözlerinize pigment kullanarak ışıltı kazandırabilirsiniz.

pigment

Ancak çılgın bir partiye katılacaksanız üst elmacık kemiklerinize uyguladığınız aydınlatıcı tam anlamıyla sizi tatmin etmiyorsa göz kapağınıza uyguladığınız pigmenti yanaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir diğer yöntem ise cilt ve göz makyajınızı bitirdikten sonra üst elmacık kemiklerinize yüz sabitleme spreyinizden biraz sıkıp hemen arkasından fırça yardımı ile pigmenti uygulamaktır. Böylelikle hem dikkat çekici bir görünüm elde edebilir hemde tarzınıza tarz katabilirsiniz.

pigment makyajı

Yorumlar