Evde kalıcı makyaj nasıl yapılır bütün gün makyajı yüzde sabitlemenin yöntemleri!

Özel bir gecede veya gün içerisinde makyajınızı tazeleyemeyeceğiniz durumlarda makyajınızın yüzünüde oynamaması için püf noktaları sizinle paylaşıyoruz!

Evde kalıcı makyaj nasıl yapılır bütün gün makyajı yüzde sabitlemenin yöntemleri!
-A A+

Bazen hiç özenmeden yaptığınız makyajlar çok hoşunuza gider ancak bir kaç saate o makyajdan suratınızda eser kalmaz. Bu yüzden yaptığınız makyajın tüm gün boyunca geçerliliğini koruması için bazı ufak sırları sizlerle paylaşıyoruz! Özellikle yaz aylarında saatlerce ayna karşısında geçirdiğimiz vakit ne yazık ki güneşi görünce eriyip gidiyor! Bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için...

CİLT BAZI VAGZEÇİLMEZİNİZ OLMALI!

Eğerki makyajınızın suratınızda tutmak istiyorsanız bunun için en önemli adım makyaj bazından geçemektedir. Bu yüzden makyaja başlamadan önce baz işlevi görecek bir ürün mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise baz cildinize yaptığınız makyajı daha güzel gösterir ve kalıcılığını sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda cildinize uyguladığınız ürünleri teninizle birebir temas etmesini sağlayarak ciildinizi korumaktadır.

GÖZ MAKYAJININ HEMEN AKMASINI ENGELLEMEK İÇİN...

Makyaj probemlerinde sıklıkla şikayet edilen bir diğer sorunda göz makyajıdır. Eyeliner veya göz kaleminin çok çabuk dağılması ve akması bir kadını makyaj konusunda çileden çıkaran bir diğer etmendir. Bu yüzden suya dayanıklı göz ürünleri kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. 

ALLIK SEÇİMİ

Makyajınıza renk katan en önemli aşamalardan biri de allıklardır. Cilt tonunuza göre seçtiğiniz renkteki allıkları cildinize uygulamayı unutmayın. Ancak burada şöyle bir sorun var ki kullandığınız allık türüne göre cildinizden uçabilir bu yüzden toz allıklara oranla kalıcılığı daha iyi olan krem allıkları tercih edebilirsiniz. 

CİLTTE PARLAMA OLMAMASI İÇİN...

Makyajınızın en son aşamasında ise makyajınızın kalıcı olması ve özellikle yağlı ciltlerde görülen parlama sorununun önüne geçmek için transparan pudra kullanın.Evde kalıcı makyaj yapmanın sırları daha çok kullanılan makyaj ürünlerinden geçmektedir.Size tavsiye ettiğimiz ürünleri kullanırsanız gün boyu makyajınızın bozulmasından endişe etmeyerek günün tadını çıkarabilirsiniz.