İnternet ortamından fondöten alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Günümüzde bize oldukça kolaylık sağlayan internet alışverişlerinde ne yazık ki kozmetik ürün seçiminde sıkıntı yaşıyoruz. İşte dikkat etmeniz gerekenler!

İnternet ortamından fondöten alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Günlük hayatımızda vakit harcarken oldukça bize zaman kazandıran internet alışverişlerinde ne yazık ki denemeden alınmayan ürünleri satın alırken sorun yaşıyoruz. Bunun nedeni bileğinizde ve dudak renginize göre deneyip satın alınan fondöten gibi ürünler internet ortamı alışverişlerinde ne yazık ki bizi yanıltıyor. Özellikle cildinize uygulayacağınız fondöten alışverişlerinde renk skalasını tutturmak bir hayli zor! Peki bu noktada internetten fondöten satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? gibi sıklıka sorulan sorunun elmaelma.com okurları için derledik.

fondöten seçerken dikkat edilmesi gerkenler

CİLT TİPİNE DİKKAT!

İlk olarak internet veya normal farketmeksizin cilt tipinizi mutlaka bilmeniz gerekiyor. Cildiniz yağlı mı, kuru mu yoksa karma mı onu öğrenin daha sonra cilt tipinize uygun fondöten aramanız gerekmektedir. Kuru bir cilt tipine sahipseniz kesinlikle cildinize yopun nem veren bir fondötene ihtiyacınız var demektir! 

CİLT TONUNUZU ÖĞRENİN!

Cilt tipinizi öğrendikten sonra geldik cilt tonunuza! ilk olarak 3 çieşit cilt tonu bulunmaktadır. Sıcak-soğuk-nötr. Altın ve daha koyu bir ten sıcak, serin bir pembe veya beyaz tenler soğuk ve ikisinin arasında bir tonunuz varsa da nötr olarak nitelendirilirsiniz. Bunu ruj deneyerek ya da altın gümüş takılar takarak öğrenebilirsiniz. Eğer turuncu tonlarında bir ruj cildinizi yumuşak gösteriyorsa altın tonlarına yakınsınız demektir. Eğer pembe bir ruj sizi daha parlak gösteriyorsa ise soğuk tonlara sahipsiniz. Tabii iki ruj da bana çok yakıştı derseniz şanslısınız çünkü nötr bir cilt tonuna sahipsiniz. Aynı şekilde altın rengi takılar sıcak ciltlere gümüş takılar ise soğuk ciltlere daha çok yakışır ve ciltlerine ışıltı katar. Siz de bu yöntemlerle cildinizin tonunu belirleyip bu tona uygun bir fondöten seçmelisiniz.

İNTERNET YORUMLARI HAYAT KURTARABİLİR!

Eğerki daha önce denemediğiniz bir föndöten almak istiyorsanız. Sizden önce denemiş biri mutlaka vardır. Bu yüzden almak istediğiniz ürün hakkında yapılan yorumları okumanızı ve ona göre satın almanızı öneriyoruz. Aynı zamanda bu yöntemle çoğunluğa göre hareket etmeniz daha mantıklı olacaktır. Böylelikle daha net bir bilgi almış olacaksınız. 

Yorumlar