Kırılan ruj nasıl düzeltilir mum ısısında eski haline getirin!

Sıcak havada eriyen ruju veya yere düşüp kırılan ruju düzeltmek için en pratik yöntemleri elmaelma.com'da bulabilirsiniz! İşte kırılan ruju düzeltmenin yolu!

Kırılan ruj nasıl düzeltilir mum ısısında eski haline getirin!

Ruj kullanımlarında sıklıkla karşılaştığımız durumlardan biri de sıcak havalarda rujun erimesi ya da yere yanlışlıkla düşürülüp kırılmasıdır. Genellikle bir ruj eridiğinde veya kırıldığında artık işlev göremeyeceğine inanıp ya çöpe atıyoruz ya da kullanılmamak üzere bir köşede bekletiyoruz. Ancak kırılan ruju çöpe atmak yerine yeniden değerlendirmenin yöntemlerini bir araya getirdik. Rujunuzu eskisi gibi kullanabileceğiniz şekildekırılan ruju düzeltmenin en kolay yollarını sizin için için sıraladık! İşte kırılan ruju onarmanın ve eskisi gibi kullanılabilir hale getirmenin püf noktaları...

RUJUNUN 2'YE AYRILDIYSA...

Malzemeler; 1 tane mum, kırık ruj, metal olmayan çubuk, buzdolabı yeterli olacaktır. 

Düzeltmek için; İlk olarak mumu yakın. Daha sonra rujun kırılan kısmını mumun ısısından yararlanarak ateşin üzerinde tutun ve kırılan iki parçayı yeniden birleştirip ahşap çubuk ile kenarlarını düzelterek ruju dik bir şekilde buzdolabına yerleştirdikten sonra bir kaç saat boyunca bekleterek rujunuzu eskisi gibi kullanabilirsiniz. 

RUJUNUZ SICAKTA ERİDİYSE...

Yaz aylarında kozmetik ürünleri kazası olarak nitelendirebileceğimiz rujun erimesine karşılık olarak yeniden kullanabilmek ve eski haline getirmek sandığınız kadar zor değil!

Malzemeler; 1 tane mum, metal kaşık, kağıt havlu veya peçete, küçük plastik kap, buzdolabı ve maşa yeterli olacaktır. 

Düzeltmek için; İlk olarak kağıt bir peçeteyi masaya serdikten sonra mumu yakıp metaj kaşığın üzerine eriyen ruju koyun. Mumun ısısısı rujunuzu sıvı haline getirene kadar bekleyin. Ruj mumun ısısında sıvı halini aldıktan sonra kaba boşaltıp maşa ile kapta katı ruj kalmadığına emin olduktan sonra kabın kapağını kapatıp buzdolabında donmasını bekledikten sonra erimiş rujunuzu eski formülünde kullanmaya devam edebilirsiniz!

Yorumlar