Sonbaharda makyaj nasıl yapılır ışıltılı ürünlere ihtiyacınız olabilir!

Sonbaharda sıcak havaların yerini soğuk havalara bırakmasıyla cildimizdeki aydınlık görüntünün kaybolmaması için ışıltılı makyaj önerisinde bulunduk!

Sonbaharda makyaj nasıl yapılır ışıltılı ürünlere ihtiyacınız olabilir!
-A A+

Mevsimlerin değişmesiyle ve cıvıl cıvıl olan havaların yerini yağmurlu ve kasvetli havalara bırakmasıyla cildin ışıltısı da kaybolmaktadır. Ancak cildinizin ışıltısını kaybetmemesi ve pratik bir şekilde o görünümü elde edebilmeniz için sonbaharda ışıltılı makyaj yapmanın püf noktalarını elmaelma.com okurları için bir araya getirdik. Sizin için hazırladığımız ışıltılı makyaj tüyolarını haberimizin devamında görebilirsiniz.

CİLDİNİZİ NEMLENDİREREK MAKYAJA HAZIRLAYIN!

Yüz, boyun ve dekoltenizi iki damla argan yağı ile masaj yaparak nemlendirebilirsiniz. Cildinizin iyice nemlendiğine emin olursanız, makyajınızı tamamladıktan sonra da içten dışa bir ışıldamaya sahip olabilirsiniz.

 İSTEDİĞİNİZ IŞIKTIYI YAKALAYIN!

Güzel bir ışıltı için, hafif bir bronzlaştırıcıyı elmacık kemiklerinize ve biraz da çenenize uygulayın. Belki yanaklarınıza hafif pembe krem bir allık, parmak uçlarınızın sıcaklığı uygulama esnasında cildinizin kremi iyice emmesine yardımcı olacaktır.

KUSURLU OLAN BÖLGELERE AĞIRLIK VERİN!

Cildinizin nefes almasına izin vermeniz ve çok fazla kapatmamanız önemlidir. Bunun yerine burun çevresi gibi kızarıklık ya da gözaltı gibi morluk olan bölgelere odaklanmayı tercih edin. Buralara hafif- orta yoğunlukta bir fondöten uygulayın.

ÇEKİCİ GÖZLER VE BELİRGİN KAŞLAR İÇİN...

Nude renginde bir far iyi olacaktır. Farı kaş yüksekliğine kadar kibarca yayın. Göz kapaklarınız üzerine biraz bronzlaştırıcı uygulamak gözlerinizin rengini ortaya çıkaracaktır. Gözlerinizin içine kalem çekmek ise daha parlak ve baştan çıkarıcı bakışlara yarar. Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak içinse abartmadan kullanacağınız bir kaş farı kullanın. Ve son olarak favori rimeliniz ile kirpikleriniz üzerinden 2 kere geçin.

DUDAKLARI UNUTMAYIN!

Söz konusu dudaklar olduğunda onları vurgulamayı unutmamalısınız. Önce hafif tonda bir kalemle dudak çerçevenizi belirleyin ve daha sonra aynı kalemle tüm dudaklarınızı da boyayın. Üzerine uygulayacağınız ruj ya da parlatıcı ile noktayı koyabilirsiniz.