Atasay'dan tasarım yarışması

Takıda modaya yön veren Atasay, üniversite öğrencileri başta olmak üzere tasarıma ilgi duyan herkesi '75. Yıl Logo/Amblem Tasarım Yarışması'na davet ediyor.

Atasay'dan tasarım yarışması

2012 yılında 75. yıldönümünü kutlayacak olan Atasay, 75’inci Yıl Logo’sunun tasarımı için tasarıma ilgi duyanların projeleri ile ölümsüzleşmeyi hedefliyor. Tasarlamayı seven ve yaratıcılığına güvenen herkesin katılabileceği yarışmada katılımcılar, 16 Aralık 2011 tarihine kadar projelerini Seçici Kurul’un beğenisine sunacak.

75. Yıl Logo/Amblem Tasarım Yarışması'na başvuran tasarımlar; Mimar Sinan, Bahçeşehir ve Marmara Üniversitelerinin tasarım alanlarındaki seçkin akademisyenler ile birlikte Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Üyesi Atasay Kamer, ünlü moda tasarımcısı ve Atasay Tasarım Danışmanı Özlem Süer, Atasay Mücevherat Tasarım Koordinatörü Özgül Sokullu’nun katıldığı yedi kişilik Jüri Heyeti tarafından değerlendirilecek. 

Derece alan tasarımlar 25 Aralık 2011 tarihinde, www.atasay.com sitesi üzerinden açıklanacak.
Atasay’ın dördüncü kuşak yöneticisi Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Üyesi Atasay Kamer , yarışmayla ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye’nin köklü aile şirketlerinden Atasay olarak, sektörümüze liderlik etmeye devam ediyoruz. 75 yıllık serüvenimizde her zaman odak noktamıza koyduğumuz tasarım, yaratıcılık ve farklılaşma ile beslenen inovatif yaklaşımımız sayesinde hem kurumumuzun, hem de sektörümüzün atölyecilikten markalı üretime doğru değişim ve dönüşümünün lokomotif gücü olduk.

Sektörde ilk tasarım ekibini kuran ve bir moda tasarımcısından danışmanlık alan marka olarak, moda tasarımcısı Özlem Süer danışmanlığındaki tasarım ekibimizle, dünya moda trendlerini takip ederek, yeni sezon koleksiyonlarının çizgilerini belirliyoruz.

75. yılını kutlayacağımız 2012 yılına da yine tasarım alanında çok özel bir proje ile girerek, başta genç yetenekler olmak üzere tasarımcıların yanında olmaya devam ediyoruz. Üniversiteli arkadaşlarımız başta olmak üzere, tasarıma ilgi duyan herkese açık olan bu yarışmanın genç arkadaşlarımın ileriki mesleki yaşamlarına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Ciddi bir tecrübe ve önemli bir motivasyon kaynağı olacağını düşündüğümüz bu yarışmada, profesyonel yaşama atılmaya hazırlanan öğrencilerimize destek olmak en büyük amacımız."

Yorumlar