Bebeği uyutmaya yardımcı ninni listesi ile uyku düzenini oluşturun!

Bebeğinizin uyku düzenini oluşturmak ve daha rahat uyumasını sağlamak için uykuya geçişini hızlandıracak ninni listesini bir araya getirdik!

Bebeği uyutmaya yardımcı ninni listesi ile uyku düzenini oluşturun!

Bebeğinizin kaliteli uyku çekmesi ve gece sürekli uyanıp huzursuz olmaması için doğru stratejiler sayesinde bebeğinizin ihtiyacı olan uykuyu sağlayabilirsiniz. Eğer ki bebeğinizi uyutmada sorun yaşıyorsanız işte size pedegog önerili bebeğinizin hemen uykuya dalmasını sağlayacak ninni listesi! Bebeğinizin uyumasına yardımcı duygusal ninni sayesinde bebeğinizin uykusunu düzene sokabilirsiniz. İşte bebeklerin hızlı uyumasına yardımcı ninniler....

UYUMAKTA ZORLUK ÇEKEN BEBEKLER İÇİN NİNNİLER

Dandini dandini dastana, Uyusun da büyüsün, Çamlıbel'den çıktım yayan, Atem tutem men seni, Bol soğanlı börülce, Fış fış kayıkçı, E bebeğim,

Annesi onu çok severmiş, Hoş geldin güzel bebek, Uyu yavrum ninni, Ninnilerin merdanesi, Eşekli ninni, Yağmur yağar sere serpe, Uyu yavrum yine sabah oluyor, Danalı bebek ninnilerini söyleyerek bebeğinizin hızlı bir şekilde uykuya dalmasını saplayabilirsiniz.

BEBEKLERİ UYUTMA YÖNTEMLERİ NELER?

Pışpış sesi çıkarın; Bebeğinizin mayışmasını ve hızlı bir şekilde uykuya dalmasını sağlamak için hafif bir pışpışlama sesi ile kolay bir şekilde uykuya geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizi pışpışlarken göğsünüze yakın tutun ve sıcaklığınızı hissettirin.

Aşırı sıkmadan kundaklayın; Bebeğinizin ellerini ve bacaklarını çok sıkmadan kundaklayarak bebeğinizi uyutabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz uykusunda el ve kol hareketleriyle yeniden uyanmayacaktır. 

Yorumlar