Beyaz ayakkabılar nasıl temizlenir? Beyaz ayakkabıları temizlemenin kolay yolları nelerdir?

Beyaz ayakkabıları her çeşit kıyafetle kombin yapabilirsiniz. Fakat çok çabuk kirlendiği için genellikle tercih edilmeyen ayakkabıları pratik temizlemek için...

Beyaz ayakkabılar nasıl temizlenir? Beyaz ayakkabıları temizlemenin kolay yolları nelerdir?

Kadın erkek fark etmeksizin beyaz ayakkabı her model kıyafetinizle rahatlıkla kombinleyebileceğiniz bir renktir. Böylelikle ''Acaba hangi ayakkabıyı giysem?'' düşüncesi olmayacağı için en çok tercih edilen renktir.

Fakat beyaz ayakkabıyı alırken hemen hemen herkesin aklından geçen ''Beyaz çok çabuk kirlenir, temizlemesi de çok zor'' düşüncesi mutlaka geçer. Sizler için günlük veya şık bir kıyafetinizin altına rahat bir ayakkabı kombin yapabilmeniz için beyaz ayakkabılarınızı kolay bir şekilde temizlemenin yöntemlerini sıraladık. Böylelikle hem günlük yaşamınızda daha çok beyaz ayakkabı giyebilir hem de temizlerken zorluk çekmeyeceksiniz.

beya ayakkabılar nasıl temizlenir

-İlk olarak beyaz ayakkabılarınızda küçük bir çizik veya leke mi var çöçümü çok kolay! Yapmanız gereken şeffaf oje ile üzerinden geçin. Böylelikle çizikleriniz ve lekelerinizi görünmez kılacaktır.

-Beyaz ayakkabınıza boya bulaştıysa hemen panik yapmayın çağresi var! İlk olarak sirke yardımı ile hafifçe ovalayarak boya lekesinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

-Herkesin aynı hataya düştüğü bir nokta var o da ayakkabıları makinada yıkamaktır. Ayakkabılarınızı makina temizlemenin yanında ayakkabınızın şeklinin bozulmasına neden olur. Temizliyim derken ayakkabıdan da olmayın! Ayakkabılarınızı makinada yıkamakyerine ılık suda elinizde yıkamanızı öneriyoruz.

-Ayakkabınıza çok zor çıkacağını düşündüğünüz bir leke mi bulaştı? Korkmayın yapmanız gereken şey kullanmadığınız bir diş fırçanız ile sabun kullanarak fırçalayın şikayetçi olduğunuz lekenin kolay bir şekilce çıktını göreceksiniz.

Yorumlar