Kıyafetlerdeki salça lekesi nasıl çıkar? Domates lekesi nasıl çıkar?

Yemek yemek belkide dünyanın en güzel şeyi ama o lezzetin keyfini çıkarırken genellikle kıyafetimize damlayan yemekler pek hoş olmasa bile leke çıkartma

Kıyafetlerdeki salça lekesi nasıl çıkar? Domates lekesi nasıl çıkar?

Yemek yemek her ne kadar dünyanın en güzel şeyi olsa bile kıyafetinize döküldiği zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor. Leke çıkarmak Dünyanın en zor şeyi özellikle bu konuda çok da usta değilseniz sizin bu durum çekilmez bir hal alabilir. Özellikle lekeler arasında domates lekesi çok zor çıkan bir lekedir. Her ne kadar uğraşsanız bile izi kalan türde olabilir. Bu noktada sizler için domates lekelerinden doğal yöntemlerle anında kurtulabilmeniz için bir kaç öneri hazırladık...

Bulaşık detarjanı durumu kurtarabilir!

Kıyafetinize salça döküldüğü zaman kıyafetinizi çıkarın ve lekeniniz üzerine detarjan dökün daha sonra 5 dakika kadar bulaşık detarjını beklettikten sonra ılık su ile lekeli bölgeyi çitileyin.

Soğuk su hayat kurtarır!

Salça lekesinden doğal yöntemle kurtulmanın bir diğer yolu ise soğuk sudur. Kıyafetinizi çıkarın ve ters çevöneriirip bir süre soğuk suda bekletin daha sonra lekeli kısma eğerki o an varsa buz da koyabilirsiniz. 

Geçmişten günümüze tuz leke çıkarmada bir numara!

Kıyafetinize dökülen domates lekesine bir miktar tuz dökün, tuz erimeye ve kıyafetin derinliklerine işlemeye başlar. Tuz yüzeyde yok olana kadar bekleyin, bu süre yaklaşık 20 dakika kadardır. Sonrasında kıyafetinizi makinede yıkayın. Tuz uygulaması sayesinde salça parçacıklarının giysinizin dokusuna işlememesini sağlar, salçanın kırmızı renginin yok olmasında etkilidir.

 

Yorumlar