Muz kabuklarının faydaları nelerdir gümüşü bile parlatıyor

Hemen hemen herkesin sevdiği meyvelerden biri olan muzun faydaları saymakla bitmiyor. Peki muzun kabuğunun da pek çok faydası olduğunu biliyor muydunuz?

Muz kabuklarının faydaları nelerdir gümüşü bile parlatıyor
-A A+

İçeriisnde bulunan potasyum ve daha pek çok vitamini barındıran muzu hem çocuklar hem de yetişkinler seerek yiyor. Tatlıların içine de çok yakışan muzu kullandıktan sonra kabuğunu atıyorsanız yapmayın. Çünkü muzun kabuğunun faydaları saymakla bitmiyor. İşte o faydalar...

MUZ SİVİLCELERİ AZALTIR

Muz kabuğu içerisinde bulundurduğu C ve E vitaminiyle sivilcelerinizi azaltmada oldukça etkilidir. Muzun kabuğu iltihaplı cildi sakinleştirebilir.Muz kabuğunu cildinize 5-10 dakka sürün rahatladığınızı hissedeceksiniz.

GÜBRE

Muz kabuğunun bir diğer kullanım alanı da gübreleme. Gübre yığınına bir muz kabuğu eklemek bitkilerin daha sağlıklı büyümesini sağlar.

DİŞLERİ BEYAZLATIR

Dişlerinizi fırçalıyorsunuz fırçalıyorsunuz bir türlü beyazlamıyor mu? Bunun nedeni yapısal olabileceği gibi vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Muz kabuğu ile dişlerinizi fırçalarsanız, gerekli vitaminleri alacaksınız.

GÜMÜŞLERİ PARLATIYOR

Muz kabuğu kararan gümüşlerinizi parlatmada da oldukça etkili. Muz kabuğunu karıştırıcıya ekleyip yarım bardak su koyun macun kıvamına gelen karışımı bir beze sürün ve gümüşlerinizi parlatın.