Saksıdaki toprağın küflenmesini önlemek için çatalla toprağı eşeleyin!

Saksıdaki toprağın küflenmemesi için ne yapmak gerek? Toprağın taze kalması ve bitkinin sağlıklı koşullarda büyümesi için haberi okumaya devam edebilirsiniz!

Saksıdaki toprağın küflenmesini önlemek için çatalla toprağı eşeleyin!

Evde saksıda bitki bakmayı sevenlerin sıklıkla şikayetçi olduğu konulardan biri de saksıdaki toprağın kısa sürede küflenmesidir. Peki saksıdaki toprağın küflenmesini önlemek için yapılması gerekenler nelerdir? Saksıdaki küfler için ne yapmak gerek? İşte merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı elmaelma.com'da! Eğer ki sizde tam anlamıyla bitki aşığı isenizi saksılardaki küf oluşumunu engelleyebilirsiniz! Ee hadi o zaman baklım küften kurtulmanın püf noktalarına hep beraber bir gözatalım...

Her ne kadar saksıda bitki bakmak bir nebzede olsa huzur verse de ev ortamının kasvetli ve havasız ortamı saksıdaki toprak için pek uzun ömürlü olmayabiliyor. İşte bu noktada sık sık toprak küflenmeleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İşte küfleri yok etmenin mucize yöntemlerini sizin için bir araya getirdik!

SAKSIDAKİ TOPRAĞIN KÜFLENMESİNİ ÖNLEME YÖNTEMLERİ!

-Toprağın havalanması küf oluşumlarını önleyen en önemli şeydir. Evin kasvetli havasından toprağı havalandırmak için çatal veya sert bir cisim ile toprağı farklı yerlerden eşeleyerek hava almasına yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle toprağa verim kazandırarak toprağınızı canlı tutabilirsiniz. 

-Eğer ki toğrağın bulunduğu yer karanlık ve güneş görmeyen bir yerde ise bulunduğu yeri değiştirerek olumlu bir sonuç elde edebilirsiniz. 

-En bilinen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkan yumurtayı kaynattıktan sonra suyunu lavaboya dökmek yerine toprağa dökerek toprağın vitamin ve mineralini arttırabilirsiniz. 

-Gübre ekme işlemini yapın. Toprağın iyice işlemesi için gübreyi dibine doğru emdirmeye özen gösterin. 

-Sulama suyunun içerisine E vitamini kapsülünü kırdıktan sonra suyu toprağın üzerinde azar azar gezdirebilirsiniz. 

Yorumlar