Sebzeli omlet nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir?

Bugün sizler için yemek tariflerimiz arasında diyet severleri es geçmedik ve bugün sizler için sebzeli omlet tarifini hazırladık.

Bugün sizler için yemek tariflerimiz arasında Sebzeli omlet tarifini seçtik. Gazelle Resort & Spa Mutfak Şefi Ümit Yavuz en lezzetli sebzeli omlet tarifini verdi. Sizde evlerinizde oldukça pratik ve yapımı kolay olan bu tarifler evlerinizde deneyebilir sofralarınızı lezzetlendirebilirsiniz.

MALZEMELER:

- 2 yumurta,

-Domates,

-Mantar,

-Kırmızı biber,

-Taze soğan,

-Yeşil biber.

Yapılış aşaması; İlk olarak tavanıza zeytinyağı ilave edin ve üzerine biraz margarin ekleyin. Margarin erirken o esnada mantarları doğrayın ve hafif pembeleşmesini sağlayın.

Ardından domatesleri ve yeşil biberlerinizi küçük küçük doğrayıp mantarların üzerine ekleyin. Kırmızı biberlerinizi ve taze soğanlarınızı doğrayın. Ardından 2 yumurtayı bir kasenin içerisine kırın ve çırpın. Üzerine biraz tuz ve karabiber ekleyin çırptığınız yumurtayı tavanıza dökün ve hafif karıştırın. Daha sonra üzerine doğradığınız kırmızı biberleri ve taze soğanı ekleyin tavanızı hahih sallayın. Afiyet olsun...

Yorumlar