Tahta kaşık temizleme yöntemi nasıl temizlenir kaynatmak yeterli mi?

Kararan tahta kaşıklar nasıl temizlenir? Kaynatma işlemi yeterli mi? Tahta kaşıklarınızı temizlemenin en pratik yöntemini sizin için hazırladık!

Tahta kaşık temizleme yöntemi nasıl temizlenir kaynatmak yeterli mi?

Tahta kaşık temizliği nasıl olur? Kararan tahta kaşıkları pratik yöntemler temizleme yolları nelerdir? Elmaelma.com okurları için mutfakların vazgeçilmez eşyalarından biride tahta kaşıklardır. Her yemeğe veya tatlıya demir kaşık kullanılmaz mutfakta iyi olanların bildiği en önemli detaylardan biridir! O yüzden demir kaşığın veya çatalın girmediği yemeklerde tahta kaşıklar devreye girer. Ancak tahta olan eşyaları temizlemek ve hijyeni sağlamak oldukça zordur. Bugün sizin için tahta kaşıklarınızı pratik bir şekilde hijyenik tutmanın basit yöntemini sıraladık. Haberimizi okumaya devam edin...

tahta kaşık temizliği

TAHTA KAŞIKLARI HİJENİNİ SAĞLAMAK İÇİN...

Geniş bir tencerenin yarısına kadar su doşdurun Daha sonra fokur fokur kaynayana kadar ısıtın. Suyun kaynadığından emin olduktan sornra 1 çay bardağı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı karbonat ekledikten sonra mutfağınızdaki tüm tahta kaşıkları ve çatallarınızı kısık ateşte yaklaşık 15 dakika kadar kaynatmaya devam edin. İşte hepsi bu kadar. Bu süre zarfı içerisinde suyun renginin değiştiğini ve kokuyu anlayabilirsiniz. Bu koku ve renk değişimi sürekli olarak mutfakta kullandığınız yemeklerden sinen yağ kalıntılarıdır. Bu yöntemi düzenli olarak kullandığınız taktirde tahta eşyalarınız temiz tutabilirsiniz.

Yorumlar