Yeni yıl yorgunluğu nasıl atılır cildinizi akşamın kalıntılarından arındırın!

Yılın ilk sabahında akşamdan kalma bölük pörçük mayhoşluklarından ve yorgunluğundan kurtulmanın ilk adımı cilt bakımından geçiyor!

Yeni yıl yorgunluğu nasıl atılır cildinizi akşamın kalıntılarından arındırın!

Yeni bir yıl, yeni bir sayfa derken merakla beklenen o gün artık geldi! İyi veya kötü yaşadığınız o bir yılı geride bırakmak ve yeni yılın heyecanıyla sevdiklerinizle beraber uzun uzadıya geçirdiğiniz her yıl unutulmaz kıldığınız gibi bu yılda ölümsüzleştirdiniz! Ancak her ne kadar eğlenceli olan akşamın yorgunluğunu yılın ilk gününde üzerinizden atmak için ve yılın ilk gününde ''Uff bu neydi yaa'' diye gecenin yorgunluğuna esir olmamak için bazı önerilerde bulunduk!

ERKEN UYANMAK İÇİN KENDİNİZİ ZORLAMAYIN!

Yılın ilk gününe erken uyanmak için kendinizi yormayın. Zira bir önceki akşam geç saatlere kadar ayakta tuttuğunuz yorgun bedeninizin biraz dinlenmeye ihtiyacı olabilir. İşte o yüzden bırakın bedeniniz uyanmak istediği zaman verdiği sinyaller sizi uyandırsın!

BİR BARDAK SU!

Her ne kadar her sabah uyanır uyanmaz bir bardak su içilmesi sağlık açısından önemli olsa da bu günde birr bardak su hem dün gece neler olduğunu hatırlamak ve yılın ilk sabahına gözlerinizi açtığınızı anlayabilmek ve keyfini çıkarmak için oldukça iyi bir zaman fırsatı olabilir! Sağlık için her sabah bir bardak su içilmesi gerekmektedir. Ancak siz bunun biraz daha keyifli hale getirebilirsiniz!

VÜCUDUN YORGUNLUĞUNA EN İYİ ÇÖZÜM ILIK BİR DUŞ!

Vücudunuzdaki tüm yorgunluğu atmaya yardımcı olacak ılık bir duşa ne dersiniz? Tüm gece eğlenenler ve ayakta kalanlar için küveti ılık suyla doldurup içerisine esansiyel yağlardan bir kaç damla damlatarak tarapi tadında bir kaç dakika vücudunuzu suda dinlendirin.

OLMAZSA OLMAZ CİLT BAKIMI!

Yılbaşı gecesi uzun uzadıya geçmesi demek ertesi sabah cildin fazlasıyla yorulması demektir. Yılın ilk gününde aynaya baktığınızda gecenin yorgunluğunu yüzünüzde görebilirsiniz. Ancak güne güzel bir şekilde devam etmek ve tüm günü yorgun ve bitkin geçirmemek için cilt bakımı en önemli adımlardan birisidir! Günlük cilt bakımı rutinlerinizi biraz daha keyifli hale getirmek için müziğin sesini biraz açıp gerekli ritüelleri uygulamak yeniden aynaya baktığınızda motivasyonunuzu arttırmaya yardımcı olacaktır.

Yorumlar