Yüzdeki küçük yağ bezeleri geçirmenin doğal yöntemler için bal kullanın!

Zaman zaman sinir bozucu olan yüzde çeşitli yerlerde çıkan küçük yağ bezelerinden kurtulmak için doğal yöntemleri sıraladık!

Yüzdeki küçük yağ bezeleri geçirmenin doğal yöntemler için bal kullanın!

Yüzün çeşitli yerlerinde çıkan sinir bozucu küçük yağ bezeleri sivilcelerden veya aknelerden kaynaklı olduğu bilinir. Ancak işin aslı ne sivilcelerle ne de aknelerle hiç bir alakası yoktur. Ciltte yapısal olarak ciltte bulunan keratin deride sıkışmasıyla yağ bezelerinin oluşmasına sebebiyet vermektediri. Genellikle göz çevresinde yaygın olarak görülen yağ bezesi olarak adlandırdığımız milia, doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün. Kısa sürede doğal yöntemlerle yüzdeki yap bezelerinden kurtulmak için bal ve çay ağacı yağını kullanabilirsiniz. Nasıl mı? İşte elmaelma.com okurları için bir araya getirdiğimiz yüzdeki yap bezelerinden kurtulmanın pratik yöntemi!

Bal ve Çay Ağacı Yağı İle Milia'dan Kurtulabilirsiniz!

Yüzünüzde şikayetçi olduğunuz yağ bezelerinin üzerine bir miktar bal koyup, her gün yağ bezesi geçene kadar sürüp yarımsat kadar bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde çay ağacı yağı uygulayarak bekleyebilirsiniz. Çay ağacı yağını uyumadan önce milianın olduğu bölgeye uygulayarak ertesi gün uyandığınızda cildinizi temizleyebilirsiniz. 

Her Gün Bir Bardak Pancar Suyu İçin!

Her gün bir bardak pancar suyu içerek yüzdeki sinir bozan yağ bezelerin kaybolmasına yardımcı olabilirsiniz. Pancar suyunun içerisinde bulunan A, B, C vitaminleri, demir, bakır, kükürt gibi antioksidan  kaynağıdır. Vücudu temizlemeye yardımcı olan pancar suyu ile yüzünüzü yağ bezelerinden arındırabilirsiniz!

 

Yorumlar