Banyo tuzu yapımı malzemeleriyle cildinizde peeling etkisi yaratıyor!

Evde banyo tuzu nasıl yapılır? Banyo tuzu yapmak için gerekli malzemeler nelerdir? Satın almak yerine mis gibi kokan banyo tuzunu evde yapmaya ne dersiniz?

Banyo tuzu yapımı malzemeleriyle cildinizde peeling etkisi yaratıyor!

Son zamanların tren hareketleri arasında yer alan 'Evde kendin yap kendin kullan' akımı hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor! Artık evde makyaj malzemesi yapmanın yanında sıra vücut bakım ürünlerinde! Cilt bakımının yanında vücut bakımı da oldukça önemli! Vücudunuzdaki ölü derilerden arınmak için kullandığınız çeşitli peeling etkili pahalı ürünlere cep dolusu paralar harcamak yerine evde pratik bir şekilde banyo tuzu yapabilirsiniz. Elmaelma.com okurları için vücudunuzda pelling etkisi yaratan banyo tuzu yapım aşamasınız sizlerle paylaştık!

MALZEMELER

Kaya tuzu,

1 tatlı kaşığı badem yağı,

1 çay kaşığı lavanta yağı,

İstediğiniz renkte gıda boyası

Nasıl yapılır? 1 çorba kaşığı kaya tuzuna, cildinize yumuşaklık vermesi için 1 tatlı kaşığı badem yağını ve kokusuyla sizi rahatlatacak olan 1 çay kaşığı lavanta yağını karıştırıyoruz. Örnek oluşturması açısından sizin yerinize lavanta yağını seçtik. Ancak siz tercih ettiğiniz başka kokuları ekleyebilirsiniz. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra 1-2 damla gıda boyası (fazla olmamasına dikkat edin lütfen) ilave ederek istediğiniz rengi verebilirsiniz

Yorumlar