Beyaz mutfak dolabı nasıl temizlenir asla ıslak bırakmayın!

Beyaz mutfak dolabı nasıl temizlenir? Mutfakta en çok kirlenen alanlardan biri olan mutfak dolaplarını kolayca temizlemenin yöntemlerini sizler için araştırdık.

Beyaz mutfak dolabı nasıl temizlenir asla ıslak bırakmayın!

Mutfakta en çok kirlenen alanlardan biri de hiç kuşkusuz mutfak dolaplarıdır. Zamanla yapılan yemekler, içeriye sinen koku vb gibi şeylerle havada kalan kirler mutfak dolaplarına yapışmakta ve kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu görünüme sebebiyet vermek istemiyorsanız mutfak dolaplarınızı belli aralıklarla temizlemeniz gerekiyor. Dolaplarınız özellikle de beyazsa o zaman daha dikkat etmeniz gerekir. Peki beyaz mutfak dolabı nasıl temizlenir? Muftak dolaplarını temizlemenin püf noktaları neler? İşte bu merak edilen soruların yanıtlarını içeriğimizden bulabilirsiniz. 

MALZEMELER: 

Kuru bez, dolabınızın çeşidine göre temizleyici, ılık su, merdiven, yağ çözücü, kurulama bezi

ÜSTTEN AŞAĞIYA DOĞRU TEMİZLEYİN 

Mutfak dolplarınızı temizlemeye başlamadan önce yapmanız gereken şey dolaplarınızın içini boşaltmak olacaktır. Ardından bir kovanın içerisie ılık su doldurmak ve içerisine ahşap temizleyici ve mutfak dolabınızın çeşidine uygun temizlik maddesi eklemek. Sonra temiz bir bezle mutfak dolaplarınızın dışını silmeye başlayın. Üstten aşağıya doğru temizleyin.

DOLAPLARINIZI ISLAK BIRAKIRSANIZ... 

Boyunuzun yetmediği yerlerde merdiven kullanabilirsiniz. Detaylı temizliğe başlarken mutlaka önce dolaplarınızın içini sonra dışını temizleyin. Dolapların ıslak kalmamasına dikkat edin. Aksi halde ıslak dolaplar şişme yapabilir ve bu nedenle kolay aşınırlar.

 

Yorumlar